باشگاه خبرنگاران/ طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۰ نفر در استان مرکزی به کرونا مبتلا شدند.

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به آمار فوق اظهار کرد: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ۱۸۰ مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۵۶ هزارو ۳۶۲ نفر رسیده است.
جمالیان افزود: از تعداد ۱۸۰ مورد جدید در استان مرکزی ۴۴ نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.
او اضافه کرد: ۱۳۶ مورد از بیماران جدید که شناسایی شده اند نیز به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: متاسفانه در این مدت ۱۲ مورد فوتی در اثر ابتلا به کرونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس تعداد فوتی‌ها به هزارو ۹۲۰نفر رسیده است.
بعد از تعطیلات نوروز امسال همه ۱۲ شهرستان استان مرکزی وارد وضعیت قرمز کرونایی شدند، اما به تدریج از این وضعیت خارج شدند و ۱۱ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.
طبق آخرین جدول رنگ بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورخ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ تعداد ۱۱ شهرستان استان مرکزی شامل شهرستان‌های اراک، ساوه، خمین، آشتیان، خنداب، شازند، تفرش، محلات، دلیجان، زرندیه و کمیجان از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی تغییر یافتند و تنها شهرستان فراهان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.

 
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today