دیار آفتاب/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از ساماندهی سالن ورزشی یادگار امام در شهرک گردو، به همت آموزش و پرورش، برای واکسیناسیون کرونا خبر داد.

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در این باره گفت: یکی از مهمترین اهداف مجموعه علوم پزشکی اراک در کنترل این بحران با توجه به آمار مرگ و میر که علی الخصوص در افراد سالمند جامعه بیشتر رخ می دهد، کاهش آمار ابتلا و متوفیان است بدین منظور باید به واکسیناسیون سرعت بیشتری ببخشیم .
وی افزود: سالن ورزشی یادگار امام واقع در کوی رضوی به همت اداره کل آموزش و پرورش از هفدهم اردیبهشت ماه در کنار سالن ورزشی شهید ساکی آماده ارائه خدمت به گروه هدف(بالای ۸۰ سال)جهت انجام واکسیناسیون است.
متولی سلامت استان تاکید کرد: کاهش آمار مرگ و میر و کاهش موارد ابتلا و بستری در بیمارستانها زمانی حادث می گردد، که اکثریت گروه‌های جامعه واکسینه شده باشند بدین منظور به همکاری و مدد سایر دستگاه‌های اجرایی در استان مرکزی نیازمندیم تا بتوانیم تعداد مراکز واکسیناسیون را در شهر اراک به ۸ مرکز برسانیم و با توجه به سرعت بالای واکسیناسیون‌ در این صورت توان اختصاص سهمیه بیشتری واکسن را برای استان خواهیم داشت.
وی بیان کرد: امیدواریم که با لطف خداوند هفته آینده شاهد افزوده شدن سومین سالن ورزشی به چرخه ارائه تزریق واکسن باشیم.
جمالیان در حاشیه بازدید از سالن ورزشی یادگار امام گفت: یکی از روش های مطمئن و ایمن که در کل دنیا جهت ایمن ماندن از ویروس شناخته شده، در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی واکسیناسیون است
وی در ادامه بیان کرد: با توجه به آمارهای اخیر از سوی وزارت بهداشت چند نمونه درگیری با کرونای هندی در دیگر استان ها مشاهده شده است که همجواری برخی از این استانها با استان مرکزی و قدرت بالای سرایت آن یک تهدید بزرگ و یک پیک خطرناک دیگری را برای ما می تواند رقم بزند.
جمالیان تصریح کرد: از مردم عزیز استان مرکزی خواهشمندیم با توجه به پیدایش واریانت هندی کرونا، همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و افرادی که در لیست واکسیناسیون قرار میگیرند و با آنها تماس گرفته می شود و با اطمینان خاطر خود را در برابر این ویروس ایمن نمایند.


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today