ایسنا/ مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای علوم‌پزشکی زنجان گفت: سومین اهدای عضو انجام شده در استان با اهدای دو ارگان حیاتی طی سال‌جاری ثبت شد.

شهریار امام‌وردی، مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در رابطه با سومین اهدای عضو انجام شده در زنجان، اظهار کرد: سومین اهدای عضو انجام شده در استان، متعلق به مرحومه سیده‌محبوبه موسوی، ۶۰ ساله و ساکن شهرستان خدابنده(روستای زواجر) است که به دلیل خونریزی مغزی به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان منتقل شده بود.
وی با بیان اینکه پس از اطلاع از مرگ مغزی مرحومه موسوی، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد، افزود: روز گذشته ارگان‌های حیاتی این بیمار مرگ مغزی برای اهدا به بیماران نیازمند پیوند عضو به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.
این مسئول در رابطه با ارگان‌های حیاتی اهدا شده در سومین اهدای عضو سال‌جاری در زنجان، تصریح کرد: دو ارگان حیاتی از جمله نسوج و کبد بیمار مرگ مغزی خدابنده‌ای به بیماران نیازمند اهدا شد و زندگی دوباره‌ای به آنان بخشید.
مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان با اشاره به شرایط سخت کرونایی موجود، ادامه داد: در شرایط کنونی اپیدمی کرونا تلاش پزشکان و پرسنل فداکار پرستاری بیمارستان‌ آیت‌الله موسوی زنجان در نگه‌داری و آماده‌سازی مرحومه موسوی برای اهدای عضو، ستودنی است.
امام‌وردی در رابطه با راه‌های دریافت کارت اهدای عضو، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ و یا مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://www.ehdacenter.ir/fa برای اخذ کارت اهدای عضو اقدام کنند.

 
  
  
 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today