تسنیم/ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری از شناسایی و تعقیب قضایی عوامل اصلی گروه سازمان یافته تقلب در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ خبر داد.

سعید جریده‌اصل، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری ‌اظهار داشت: در سال 1399 برخی افراد با انگیزه‌های مالی و سودجویانه ضمن تشکیل یک گروه سازمان یافته مبادرت به اغفال تعدادی از دانش آموزان در رشته‌های مختلف کرد و به این آنها و والدینشان اطمینان خاطر دادند که به سئوالات کنکور سراسری و پاسخنامه سئوالات دسترسی دارند و می‌توانند در ازای دریافت مبالغی همزمان با روز برگزاری آزمون سراسری پاسخ سئوالات کنکور را در اختیار دانش آموزان ارائه قرار دهند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لردگان افزود: در روز برگزاری آزمون سراسری از برخی داوطلبان تجهیزات الکترونیکی کشف شد که این تجهیزات از طریق گروه مجرمانه تهیه و در اختیار داوطلبان قرار گرفته بود و البته با هوشیاری و دقت مراقبان این افراد موفق به استفاده از این تجهیزات نشدند.
وی ادامه داد: پس از کشف تحهیزات مزبور، تحقیقات قضایی جامع و کاملی جهت کشف ابعاد قضیه آغاز شد و در جریان این تحقیقات مشخص شد عده‌ای سودجو با تشکیل گروهی سازمان یافته نسبت به فعالیت غیر مجاز در زمینه کنکور سراسری اقدام و مدعی دسترسی به سئوالات کنکور سراسری و پاسخ نامه‌ها هستند.
جریده‌اصل با بیان اینکه همه عوامل این گروه در اسرع وقت شناسایی، دستگیر و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند، تصریح کرد: در حال حاضر تحقیقات جهت بررسی صحت یا نادرستی ادعای متهمین در جریان است و تا اتمام تحقیقات نمی‌توان در این خصوص اظهار نظر کرد.
سعید جریده اصل همچنین خاطرنشان کرد: به علت آنکه متهمان با افراد دیگری در سایر استان‌های کشور مرتبط بودند و می‌بایست آن افراد نیز شناسایی و از ایشان تحقیق شود لذا رسیدگی قضایی تاکنون ادامه یافته است.
وی افزود: علیرغم این موضوع در آینده‌ای نزدیک تحقیقات قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب لردگان خاتمه می‌یابد و با توجه به دلایل به دست آمده مبنی بر ارتکاب جرم از سوی متهمان، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری دو ارسال خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب لردگان با اشاره به اینکه همه داوطلبین کنکور سراسری که با این گروه مجرمانه ارتباط داشتند در همان ابتدای کار شناسایی شده اند اظهار داشت: اسامی این داوطلبان مزبور نیز به سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام گردید تا مطابق مقررات نسبت به تخلفات احتمالی ایشان رسیدگی و اتخاذ تصمیم شود.
جریده اصل در پایان اعلام داشت: طی چند روز اخیر همه موسسات غیرمجازی که در زمینه کنکور سراسری در شهرستان لردگان فعالیت داشتند شناسایی و دستورات قضایی لازم برای پلمپ این موسسات و جلوگیری از فعالیت آن‌ها صادر شد.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today