مهر/ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد گفت: صحن حضرت زهرا(س) حرم امیرالمومنین(ع) که بخش عمده‌ای از آن توسط یزدی‌ها احداث شده، آماده بهره‌برداری شده است.

محمدرضا جعفری خرمی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد با اعلام این خبر اظهار کرد: در نجف صحن حضرت زهرا(س) که ۲۲۰ هزار مترمربع زیربنا دارد اکنون از پیشرفت ۹۸ درصدی برخوردار است و با نصب تاسیسات، به زودی به بهره برداری کامل می رسد.
وی عنوان کرد: در کربلا نیز در زمینی به وسعت ۵۵ هزار مترمربع، صحن حضرت زینب(س) در زیربنای ۱۶۵ هزار مترمربع در حال احداث است که این پروژه اکنون از پیشرفت ۳۰ درصدی برخوردار است.
جعفری خرمی ادامه داد: در کاظمین نیز صحنی به نام صحن امام محمدباقر در فضایی به وسعت ۵ هزار مترمربع در چند طبقه در حال احداث است که متولی آن استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، قم و فارس هستند و سایر استان‌ها نیز به فراخور خود به ساخت این پروژه کمک می کنند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان یزد یادآور شد: در سامرا نیز کار احداث رواق‌ها انجام شده و رواق بالا به حرم متصل شده و منتظر خرید زمین‌های اطراف حرم هستیم تا طرح جامع را به مرحله اجرا درآوریم.
امکانات رفاهی برای زائران کربلا در مرز چذابه
استاندار یزد نیز در این نشست اظهار کرد: علاوه بر اقدامات انجام شده در بازسازی عتبات عالیات، در حال پیگیری برای فراهم سازی فضایی مناسب در مرز چذابه برای رفاه حال زائران به ویژه زائران اربعین هستیم.
محمدعلی طالبی بیان کرد: مردم و خیران همچون همیشه در اجرای این پروژه ها همراهی دارند اما امیدواریم با طرح موضوع توسط رسانه ها، شاهد مشارکت بیش از پیش خیران و ارادتمندان به اهل بیت(ع) برای فراهم کردن امکانات رفاهی برای زائران عتبات عالیات عراق باشیم.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today