پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا در آذربایجان‌غربی گفت: فردی که با سرقت گوشی شاکی اقدام به برداشت از حساب بانکی وی کرده بود، به سزای عمل خود رسید.

اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا در آذربایجان غربی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی وصول پرونده‌ای مبنی بر اینکه از حساب بانکی یکی از هموطنان مبلغی در حدود ۵۰۰ میلیون ریال به صورت غیر مجاز برداشت شده است، موضوع با جدیت در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی ادامه داد: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که چندی پیش گوشی شاکی به سرقت رفته و نرم‌افزارهای بانکی به همراه تمامی رمزها در آن ذخیره بوده است.
این مقام مسئول گفت: با دسترسی به این اطلاعات، ظن اینکه عامل برداشت از حساب، سارق گوشی باشد، شدت گرفت و در روند رسیدگی به پرونده، با اقدامات فنی و پلیسی فرد خاطی شناسایی شد و با مشاهده ادله قاطع پلیس به جرم خود اعتراف کرد و اعلام داشت که با سوء‌استفاده از غفلت شاکی، گوشی وی را به سرقت برده و با توجه به اینکه پسورد‌های نرم افزار بانکی در گوشی ذخیره بود، اقدام به برداشت از حساب قربانی کرده است.
رئیس پلیس فتا در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه  اطلاعات مربوط به کارت‌های بانکی جزو اسناد محرمانه است، به هموطنان توصیه کرد: اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و از ذخیره آن‌ها در گوشی همراه نیز خودداری کنند.
نصرتی با بیان اینکه سایت پلیس فتا(www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی با هموطنان است، گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند از این طریق با پلیس در میان بگذارند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today