ایرنا/ توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های مناطق کم برخوردار کردستان به همت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سنندج آغاز شد.

مهدی طالبی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در کردستان روز شنبه در حاشیه توزیع این بسته‌ها اظهار داشت: بنیاد احسان این ستاد، از زمان شیوع کرونا تاکنون ۱۵۰ هزار بسته معیشتی، لوازم‌التحریر و لوازم بهداشتی بین نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از کرونا در استان توزیع شده است.
وی اضافه کرد: امروز در قالب پنجمین مرحله رزمایش همدلی و احسان، ۱۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۳۵ میلیارد ریال، با کمک خیریه‌ها و سمن‌ها بین خانواده‌های نیازمند و کم برخوردار استان توزیع می‌شود.
طالبی با بیان اینکه این بسته‌ها شامل برنج، ماکارونی، روغن و حبوبات است، افزود: پیش از عید نوروز نیز در فاز اول مرحله پنجم رزمایش، ۱۰ هزار بسته معیشتی بین اقشار ضعیف و آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد.
نماینده ولی فقیه در کردستان هم در این آیین اظهار داشت: یکی از کارهای شایسته‌ای که سفارش قرآن کریم نیز هست، بحث احسان و نیکوکاری است و مردم ایران و این استان همه دوران و به ویژه در یک سال اخیر در زمینه کمک به اقشار ضعیف کوتاهی نکرده‌اند.
حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی و اتفاقاتی که اخیرا و بخاطر کرونا افتاده، ارزش‌ها بار دیگر زنده شد و مردم و دستگاه‌های مختلف کارهای پسندیده‌ای در زمینه کمک به اقشار ضعیف انجام داده‌اند.
وی از خدمات و کمک‌های انسان دوستانه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز تقدیر کرد و یادآور شد: در شرایط کنونی که کرونا به اقشار ضعیف آسیب زیادی وارده کرده، این کمک‌ها بسیار ارزشمند و خداپسندانه است و باید همچنان ادامه یابد.
نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز اظهار داشت: از دیدگاه اسلام، کمک و دستگیری از فقرا، کار بسیار پسندیده‌ای بوده و بر آن تاکید شده است.
ماموستا فایق رستمی اضافه کرد: در شرایط حساس کنونی، همه باید احساس مسوولیت کرده و نسبت به احسان و نیکوکاری به فقرا همت کنند، چرا که موجب رضایت خداوند است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online