ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون به ۱۷ هزار و ۱۷۴ نفر در این استان واکسن تزریق شده‌است.

عبدالمحمد خواجه ئیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار کرد: از این جمعیت ۱۳ هزار و ۹۱۲ نفر شامل کارکنان بهداشت و درمان، نظام پزشکی، بیماران مزمن، جانبازان و سالمندان ساکن در سرای سالمندان، پاکبان‌ها، کارکنان آرامستان‌ها و بهزیستی در فاز نخست سند ملی ایمن سازی واکسن دریافت کردند و سه هزار و ۲۶۲ نفر نیز از افراد بالای ۸۰ سال در قالب فاز دوم اجرای این طرح زیر پوشش واکسیناسیون قرار گرفته‌اند.
وی در زمینه واکسیناسیون بیماران مزمن بیان کرد: تاکنون یک هزار و ۶۵۰ نفر از بیماران مبتلا به تالاسمی ماژور، هموفیلی، سرطان، ام اس و افراد گیرنده عضو پیوندی واکسن دریافت کرده‌اند و انتظار می‌رود طبق برنامه اعلام شده سایر بیماران نیز زیر پوشش واکسیناسیون قرار گیرند.
خواجه ئیان بیان کرد: جمعیت افراد بالای ۸۰ سال در استان بوشهر ۱۰ هزار و ۹۹۳ نفر برآورد می‌شود که تاکنون حدود ۳۰ درصد واکسن دریافت کرده‌اند و همچنان انتظار می‌رود در راستای ایمن سازی جامعه هر چه سریعتر این افراد در مراکز تزریق واکسن حاضر شوند.
وی ادامه داد: از مجموع افرادی که در استان بوشهر واکسن دریافت کرده‌اند چهار هزار و ۲۰۶ نفر هر دو دوز و مابقی تنها دوز نخست واکسن را تزریق کرده‌اند و بعد از طی مدت مشخصی که برای واکسن‌های مختلف متفاوت است دوز دوم را دریافت می‌کنند.
به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، قرار است از هفته جاری واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال نیز در استان بوشهر آغاز شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar