فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 181 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد:181 بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 486 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود:258 نفر در کرونایی در سنندج، 64 نفر در سقز، 25 نفر در مریوان، 38 نفر در قروه، 25 نفر در بیجار، 29 نفر در کامیاران، 9 نفر در دیواندره، 36 نفر در بانه و 2 بیمار کرونایی در دهگلان بستری هستند.
رضاعی تصریح کرد: وضعیت 73 بیمار مبتلا به کرونا در کردستان وخیم و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
وی از مرگ 4 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون یک‌هزار و 268 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه سنندج با 501 نفر فوتی بیشترین آمار جان باخته‌گان کرونا ویروس در استان را به خود اختصاص داده است، گفت: در مجموع از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون 233 نفر در سقز، 97 نفر در قروه، 74 نفر در کامیاران، 98 نفر در بانه، 73 نفر در دیواندره، 58 نفر در بیجار، 111 نفر در مریوان، 20 نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند که همه مواردبه صورتبهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online