مهر/ نماینده مردم خرمشهر در مجلس گفت: مجلس به مشکلات استخدام نشدن پذیرفته شدگان آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش موسوم به کارنامه سبزها ورود می‌کند.

سیدلفته احمدنژاد، نماینده مردم خرمشهر به اقدامات نمایندگان مجلس برای حل مشکل افراد موسوم به کارنامه سبزها اشاره و اظهار کرد: جوانان بسیاری هستند که با وجود تلاش و قبولی در آزمون‌های تخصصی و همچنین داشتن صلاحیت‌های لازم به خاطر مصاحبه و کمبود ظرفیت‌های جذب مختص به شهرهایشان از استخدام در آموزش و پرورش جا مانده‌اند که در مجلس بنا است از ضایع شدن زحمات این افراد جلوگیری کنیم.
وی با یادآور شدن اینکه بسیاری از این داوطلبان تنها به دلیل پایین بودن ظرفیت تعیین شده و افزایش سنشان در پی جذب نشدن، شرایط شرکت در آزمون‌های استخدامی را از دست می‌دهند، این رویه را بی انصافی خواند.
این نماینده مردم مجلس یازدهم ابراز امیدواری کرد نمایندگان مردم در مجلس با توجه به شرایط استخدامی و بررسی دقیق موضوع شرایط را برای حل مشکل قبول شدگان آزمون دستگاه‌های اجرایی یعنی کارنامه سبزها فراهم خواهند آورد.
احمدنژاد در ادامه به برشماری مشکلات آموزش و پرورش پرداخت و بیان کرد: آموزش و پرورش با مشکلات بسیاری مواجه است علاوه بر کمبود بودجه‌های عمرانی و زیرساخت‌های و فرسودگی فضاهای آموزشی، در بحث نیروی انسانی نیز کمبودهای بسیاری وجود دارد.
وی، روشن شدن تکلیف معلمان غیررسمی را از راه‌های رفع مشکل در بخش نیروی انسانی دانست و گفت: یکی از راه‌های رفع کمبود معلم در مناطق کم برخوردار، تعیین تکلیف نیروهای غیررسمی در آموزش و پرورش از قبیل نیروهای حق التدریس، خرید خدماتی و نهضتی است.


  
  
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today