برنا/ رییس اداره امور آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: هم اینک بیش از ۸۰ درصد موارد شناسایی شده ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان از نوع جهش یافته انگلیسی است و تاکنون هیچ موردی از ویروس جهش یافته هندی در سطح استان شناسایی نشده است.

علیرضا سلیمی‌خراشاد، رییس اداره امور آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار کرد: ۶۱ هزار و ۹۱۳ نمونه PCR و ۱۵ هزار و ۹۵۸ مورد تست سریع(رپید تست) کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه انجام شده است.
وی ادامه داد: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بیماریابی و غربالگری افراد ایرانی و غیر ایرانی در مبادی مرزی با جدیت در حال انجام است.
رییس اداره امور آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: در مبادی ورودی مرزهای استان در صورت مثبت شدن فرد ایرانی خدمات درمانی ارائه و آموزش های لازم درخصوص جداسازی با نظارت انجام می شود و افراد غیر ایرانی به کشور مبداء برگشت داده می شوند.
سلیمی تاکید کرد: با افزایش موارد مثبت در سیستان و بلوچستان و شناسایی مبتلایان به کرونا در استان از مردم عزیز درخواست می شود با عمل به توصیه‌های پزشکان، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از حضور غیر ضروری در تجمع‌های عمومی خودداری کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today