فارس/ استاندار سمنان از خانواده جان‌باختگان معدن طزره دامغان دلجویی و برای بازماندگان این حادثه جانکاه صبر و شکیبایی مسألت کرد.

علی‌رضا آشناگر،  استاندار سمنان اظهار کرد: در هفته گذشته، متأسفانه شاهد محبوس شدن دو نفر از معدنکاران زغال‌سنگ در معدن طزره دامغان بودیم و با تلاش‌های ۱۵۰ کارشناس و مسؤول و بعد از چند روز کار امدادرسانی و تفحص، پیکر این عزیزان پیدا شد و بسیار از این حادثه دل‌خراش متأثر شدیم.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه خود می‌دانیم به خانواده‌های این عزیزان تسلیت گفته و برای بازماندگانشان آرزوی صبر و شکیبایی داشته باشم.
استاندار سمنان ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان نظارت‌های خود را در ارتباط با نحوه فعالیت بخش خصوصی افزایش دهد و رصد از فعالیت بنگاه‌های اقتصادی که به بخش خصوصی واگذار می‌شود، افزایش یابد.
آشناگر از همراهی مردم استان سمنان در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به‌طور ویژه قدردانی کرد.
استاندار سمنان افزود: در نشست ملی ستاد مدیریت مقابله با کرونا ویروس گزارشخوبیاز وضعیت شیوع کرونا ارائه‌شده و این بیماری در بیشتر نقاط کشور در حال کنترل شدن است.
وی خاطرنشان کرد: روند نزولی شدن شیوع کرونا ویروس از هفته گذشته در استان سمنان آغاز شد و سمنان از استان‌هایی بود که به‌خوبی اوج‌گیری دوباره شیوع کرونا ویروس را کنترل کرد.
استاندار سمنان ادامه داد: ازکادردرمان، پرستاران و دانشگاه‌های علوم پزشکی که در بحث مدیریت و مقابله با اوج‌گیری مجدد کرونا ویروس در استان سمنان سنگ تمام گذاشتند، نهایت قدردانی را دارم.
آشناگر تصریح کرد: از بازاریان و اصناف استان سمنان که در بحث مدیریت و مقابله و قطع زنجیره شیوع کرونا ویروس نهایت همکاری را داشتند، تشکر می‌کنم.
استاندار سمنان اضافه کرد: تشکر اصلی خود را به مردم استان سمنان می‌گوییم که گزارش‌ها نشان می‌دهد که مردم این دیار در بحث رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جزو استان‌های برتر کشور هستند.
وی تصریح کرد: در شب‌های قدر مردم استان سمنان در رعایت دستورالعمل بهداشتی بسیار خوب عمل کردند و آیین ماه مبارک رمضان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد.
آشناگر افزود: روند واکسیناسیون گروه‌های هدف در نظر گرفته شده در استان سمنان به‌خوبی در حال انجام است و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها به‌زودی واکسیناسیون گروه سنی ۷۵ سال آغاز می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان قرار داریم و اعضای ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا ویروس برای مدیریت و مقابله با شیوع مجدد کرونا آماده‌باش باشند.
استاندار سمنان با بیان اینکه از روز سه‌شنبه هفته جاری ترددها در سراسر کشور با ممنوعیت‌هایی مواجه خواهد بود، گفت:نیروی انتظامیدر ارتباط با کنترل ورودی شهرهای استان برای جلوگیری از هرگونه تردد غیرضروری، نظارت‌ها را تشدید کنند.
آشناگر خاطرنشان کرد: از تلاش‌های نیروی انتظامی استان سمنان که از ماه‌های گذشته برای مدیریت و مقابله با کرونا ویروس در تلاش هستند، نهایت قدردانی را دارم.
استاندار سمنان گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بازرسی از سوپرمارکت‌ها و خواربارفروشی در محله‌ها و نانوایی‌ها را با هدف رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تشدید کند.
آشناگر اضافه کرد: آزمون‌های پایه نهم و دوازدهم تحصیلی وکنکوردانش‌آموزان به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد و نظارت‌ها در ارتباط با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس با جدیت از سوی آموزش و پرورش دنبال شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today