فارس/ استاندار قم از مردم فهیم و متدیّن استان خواست در تعطیلات عید سعید فطر در خانه بمانند و به مسافرت نروند.

بهرام سرمست استاندار قم با تشکر از مردم متدین و فهیم استان که در شرایط پیک چهارم بیماری کروناهمچنان ملزم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستند اظهار کرد: خوشبختانه این مراعات ها سبب شد از وضعیت قرمز به نارنجی برسیم و پیک چهارم بیماری کرونا را پشت سر بگذاریم.
وی افزود: بر این اساس، گروه شغلی دو نیز در کنار گروه یک و در استان، فعالیت خود را از امروز و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی آغاز کرده است.
استاندار قم سپس به مصوبات امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا توجه داد و گفت: امسال کنکور سراسری با رعایت شیوه نامه ها و طبق برنامه و البته با بهره گیری از تجربه موفق سال قبل برگزار خواهد شد، ضمن آن که امتحانات پایه نهم به دهم و امتحانات نهایی دیپلم هم به صورت حضوری و در موعد مقرر برگزار می شود.
سرمست همچنین به ممنوعیت سفر بین استانی در تعطیلات عید فطر اشاره و خاطر نشان کرد: این ممنوعیت از ظهر روز سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه تا ظهر روز شنبه بیست و پنجم ماه جاری خواهد بود و از این رو امیدواریم هم استانی های عزیز در خانه بمانند و با نرفتن به سفر، زنجیره انتقال بیماری کرونا را قطع کنند.
استاندار قم اضافه کرد: البته این ممنوعیت برای افرادی که به آن پایبند نباشند، جریمه یک میلیون تومانی برای شهرهای قرمز و ۵۰۰ هزار تومانی برای شهرهای در وضعیت نارنجی و زرد را به دنبال خواهد داشت.
وی در عین حال درباره تأثیرات گام پنجم طرح محله محور شهید سلیمانی در استان قم اذعان کرد: تردیدی نیست که مبارزه با کرونا، یک مبارزه بی امان، همه جانبه و فراگیر است و از این رو، همه دست به دست هم داده ایم تا با هم ریشه این بیماری را قطع کنیم، از این رو قرارگاه عملیاتی طرح شهید سلیمانی نیز در استان می کوشد تا با کنار هم قرار دادن قطعات پازل مبارزه با کرونا، وظیفه مهم هماهنگی و هم افزایی بخش های مختلف را به دوش بکشد.
سرمست همچنین گفت: خوشبختانه مردم و خیرین هم پای کار هستند و البته ارشادات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید نیز در این مسیر مفید و مؤثر بوده و سبب شده تا با یاری خدا شاهد یک هماهنگی مناسب در استان قم در موضوع مبارزه با کرونا باشیم.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday