تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: میزان بستری‌های هفتگی استان از ۶۸۰ بستری در هفته ابتدایی اردیبهشت به ۳۵۰ بستری در هفته اخیر رسیده و تقریباً آمار بستری‌ها به نصف کاهش یافته است.

پیمان نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به آخرین وضعیت ابتلا و بستری کرونایی در استان اظهار کرد: میزان بستری‌های هفتگی استان از 680 بستری در هفته ابتدایی اردیبهشت به 350 بستری در هفته اخیر رسیده و تقریباً آمار بستری‌ها به نصف کاهش یافته است.
وی همچنین از نصف شدن میزان ابتلاهای کرونایی در 24 ساعت اخیر خبر داد و افزود: در حالی که در روز قبل 432 مبتلای کرونایی بستری و سرپایی در سطح استان شناسایی شد، میزان این مبتلایان کرونایی روزانه ما امروز به 229 نفر رسید که 47 درصد از روز گذشته کمتر بود و در نهایت میزان بستری‌های فعلی نسبت به روز قبل فقط 5 نفر کمتر شد.
نامدار با اشاره به کاهش محسوس بیماران بدحال کرونایی در استان قزوین ادامه داد: در شبانه‌روز اخیر فقط 34 نفر با حال وخیم زیر دستگاه کمک‌تنفسی و ونتیلاتور در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند که این آمار از روز قبل 20 درصد کمتر است و در صورتی که استمرار یابد، میزان بیماران بدحال کرونایی از وضعیت بحرانی خارج می‌شود.
جانبازان و کادر درمان فراتر از آمار واکسینه شدند
سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان در ادامه درباره وضعیت واکسیناسیون کرونایی گفت:‌ تاکنون 38 درصد از سالمندان 80 سال به بالا در استان قزوین و همچنین 61 درصد از سالمندان تحت پوشش بهزیستی در استان قزوین واکسینه شده و در این میان 54 درصد از پزشکان عضو نظام پزشکی استان  قزوین واکسن دریافت کردند.
نامدار با بیان اینکه اعضای کادر درمان و جانبازان بیشتر از سهمیه و جامعه آماری دستگا‌ه‌های ذی‌ربط واکسن گرفته‌اند، اضافه کرد: تا امروز 120 درصد از اعضای کادر درمان و 111 درصد از جانبازان واکسن کرونا تزریق کرده‌اند و میزان تزریق واکسن در روستاهای ما بیشتر از شهرها بوده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر برخی هم‌استانی‌ها و همشهریان استان قزوین به ویژه سالمندان، جانبازان و پزشکان نسبت به واکسن‌های سینوفارم چینی و آسترازنکا بی‌اعتماد هستند و منتظر ورود واکسن ایرانی کرونا هستند تا فرآیند واکسیناسیون خود را به سرانجام برسانند. همچنین در 2 شهرستان آوج و بویین‌زهرا تمایل به دریافت واکسن کمتر است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today