باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره دامپزشکی مسجد سلیمان از معدوم‌سازی بیش از ۱۸۰ کیلو گوشت منجمد فاقد بسته‌بندی در این شهرستان خبر داد.

هوشنگ شرفی، رئیس اداره دامپزشکی مسجدسلیمان با اعلام این خبر اظهار کرد: تهیه گوشت منجمد از مراکز تحت نظارت دامپزشکی و دارای بسته‌بندی که دارای تاریخ تولید و انقضا باشد به دلیل ماندگاری بالا همواره مورد تأکید بوده است.
او افزود: طی بازدید‌های به‌عمل آمده از سوی کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و فرآورده‌های خام دامی از مراکز پخش و توزیع فرآورده‌های خام دامی، مقدار ۱۸۰ کیلو گرم گوشت منجمد مشکوک کشف و ضبط شد که پس از تحقیق بیش‌تر مشخص شد این محموله‌ها فاقد مشخصات و بسته بندی است.
شرفی اظهار کرد: گوشت‌های منجمد مورد تأیید دامپزشکی، از مبدأ تولید گوشت در کشتارگاه تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی بوده و مصرف آن به دلیل زمان ماندگاری بالا همواره مورد تأکید دامپزشکی است.
رئیس اداره دامپزشکی مسجد سلیمان تصریح کرد: اداره دامپزشکی این شهرستان همچون گذشته، با قدرت، در حوزه وظایف قانونی خود گام برداشته و در این راستا با متخلفان بهداشتی که سلامت جامعه را به خطر اندازند، برخورد می‌کند و در همین جهت محموله گوشت مذکور طی صورتجلسه‌ای ضبط، توقیف و سپس با هماهنگی‌های صورت گرفته با مراجع قضایی با حضور مامورین نیروی انتظامی معدوم شد.
این مقام مسئول بیان کرد: نگهداری و خرید و فروش فرآورده‌های خام دامی تازه و منجمد در صورتی که فاقد بسته‌بندی، تاریخ تولید و انقضا باشد، بر خلاف ضوابط بهداشتی بوده و در صورت مشاهده در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، رستوران‌ها و مراکز عمده مصرف با متخلفان برخورد می‌شود.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today