ایرنا/ بارندگی عصر امروز شنبه در قم باعث آبگرفتگی در برخی از معابر این شهر بویژه در شهرک پردیسان شد و آنها را مسدود کرد.

آبگرفتگی و جاری شدن روان آب که بیشتر درمنطقه پردیسان و بلوار الغدیر قم اتفاق افتاد، مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد و جریان عبور و مرور وسایل نقلیه را کند کرد.
شهرک پردیسان در منطقه هشتم شهرداری قم و در جنوب غربی این شهر قم واقع‌ شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
درهمین حال مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم دراین رابطه گفت: عدم احداث کانال انتقال آب‌های سطحی در پردیسان باعث آب‌گرفتگی مکرر شده که باید این مشکل توسط اداره کل راه و شهرسازی برطرف گردد که با احداث این کانال، آب‌های سطحی پردیسان به سمت رودخانه قمرود هدایت شود.
 سیدمحسن میرهادی با اشاره به بارش رگبار باران عصر امروز در شهر قم اظهار کرد: با توجه به گزارش‌های هواشناسی در خصوص پیش‌بینی بارش باران و ناپایداری جوی، این پیش‌بینی رگبار پراکنده در قم به شهرداری اطلاع‌رسانی شده و نیروهای شهرداری در آماده‌باش کامل بودند.
وی با تاکید بر اینکه بارندگی امروز حدود ۱۵ دقیقه بود که موجب آبگرفتگی معابر پردیسان خصوصا بلوار غدیر شد تصریح کرد: البته حجم بارش‌ها در محدوده پردیسان بیش از دیگر نقاط شهر بود و نیروهای شهرداری در تلاشند تا مشکل آبگرفتگی معابر را حل کنند.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: تا حدود یک ساعت دیگر معابری که در پردیسان درگیر آبگرفتگی شده به طور کامل پاکسازی خواهند شد البته با اقداماتی که انجام شد آب‌افتادگی در هیچ‌یک از منازل صورت نگرفته است.
وی از وقوع هشت میلیمتر بارندگی در زمان کمتر از ۱۵ دقیقه در شهر خبر داد و با اشاره به مشکل اصلی پردیسان که موجب آبگرفتگی مکرر معابر می‌شود گفت: عدم احداث کانال انتقال آب‌های سطحی در پردیسان باعث آب‌گرفتگی مکرر شده که باید این مشکل توسط اداره کل راه و شهرسازی برطرف گردد که با احداث این کانال، آب‌های سطحی پردیسان به سمت رودخانه قمرود هدایت شود اما به دلایل مختلف این کار همچنان صورت نگرفته است.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday