تسنیم/ بررسی آمار بستری کرونایی در مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری نشان‌دهنده کاهش ۶۸ درصدی کل بستری‌ها طی دو هفته( از ۴ اردیبهشت‌ماه تا ۱۸ اردیبهشت‌ماه) است.

بررسی آمار کرونایی در استان چهارمحال و بختیاری نشان‌دهنده ادامه روند نزولی تعداد کل بستری و مثبت سرپایی است که در صورت تداوم این روند، استان چهارمحال و بختیاری از موج پیک چهارم خارج می‌شود.
بنابر آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های این استان، همچنان ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱ شهرستان(شهرستان بن) در وضعیت قرمز به سر می‌برد، پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی شاهد تغییر وضعیت برخی شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری باشیم.
هم‌اکنون مشاغل سطح ۳ و ۴ در ۹ شهرستان استان چهارمحال و بختیاری تعطیل و تنها مشاغل سطح ۱ و ۲ مجاز به فعالیت هستند، همچنین مشاغل سطح ۲ و ۳ و ۴ در شهرستان "بن" تعطیل و مشاغل سطح ۱ با رعایت دستورات بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.
بنابر آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، طی روز گذشته تا ظهر دیروز ۸۶۶ بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کووید۱۹ به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد ۶۹ نفر بستری شدند.
با بستری شدن ۶۹ نفر طی روز گذشته، مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به ۳۸۳ مورد رسیده است که  از این تعداد ۳۲۴ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.
همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز، تعداد موارد بستری مثبت جدی ۳۰ نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی طی روز گذشته تا ظهر امروز، ۲۲۴ نفر اعلام شده است.
گفتنی است طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴ مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده است که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به یک هزار و یک نفر مورد رسانده است.
همچنین هم‌اکنون ۵۷ بیمار با حال وخیم و نسبتا بد در ICUهای مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.
از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون، ۱۱۷ هزار و ۷۹۶ مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به ۴۱ هزار و ۷۰۰ مورد رسیده است.
تعداد کل بستری‌های کرونایی در مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری که  در حال حاضر ۳۸۳ نفر است، نسبت به دو هفته گذشته که به نوعی قله پیک چهارم کرونا بود و بستری ۵۶۱ نفری تجربه شد، کاهش ۶۸ درصدی را نشان می‌دهد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday