باشگاه خبرنگاران/ استاندار ایلام گفت: ورود خودرو‌های غیر بومی و خروج خودرو‌های بومی از استان از سه شنبه هفته جاری تا روز شنبه هفته آتی ممنوع است.

محمد نوذری، استاندار ایلام در شصت و نهمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با تقدیر از همراهی مردم در انجام مراسمات لیالی قدر و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی با بیان اینکه موج چهارم خیز بلندی داشته و تنوعی از ویروس‌ها با جهش‌های مختلف را با خود دارد اظهار داشت: برای مقابله با کرونا و خروج کامل از پیک چهارم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اجرای دستور العمل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی همچنان اصل اول ایمنی و تامین کننده سلامت مردم است و تا تثبیت وضع موجود از رسانه‌ها و فعالین فضای مجازی تقاضا داریم مردم را در این مسیر آگاه سازند تا از دید و بازدید ها، رفت و آمدها، تجمعات، برگزاری مراسمات و ... خودداری کنند.
رئیس ستاد مقابله با کرونا استان ایلام با اعلام این مطلب که از امروز فعالیت مشاغل گروه شغلی ۱و۲در استان مجاز است، ضمن قدردانی از جامعه اصناف وکسبه استان؛ خواهان رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای تدوام فعالیت این گروه‌ها شد.
نوذری همچنین از برگزاری کنکور سراسری در استان و برگزاری آزمون‌های پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری در استان خبر داد.
او با اشاره به تعطیلات پایان ماه مبارک رمضان منتهی به عید سعید فطر و محدودیت‌های ویژه این ایام گفت: ورود خودرو‌های غیر بومی و خروج خودرو‌های بومی از استان از سه شنبه هفته جاری تا روز شنبه هفته آتی ممنوع بوده و از پلیس راه استان خواست تا کنترل مبادی ورودی و خروجی استان را تشدید کنند.
استاندار ایلام با اشاره به موضوع مهم واکسیناسیون در استان از کلیه فرمانداران استان خواست بنا براهمیت فوق العاده واکسیناسیون آحاد جامعه، ستاد واکسیناسیون را در کنار ستاد کرونای شهرستانی در راستای نظارت و مراقبت‌های لازم دراسرع وقت راه اندازی کنند و در تعامل با دانشگاه علوم پزشکی مکان‌های مناسبی ازقبیل ورزشگاه‌ها و مدارس را برای انجام این مهم در اختیار قرار دهند.
او ازصدا و سیما، رسانه‌ها و فعالین فضای مجازی استان هم خواست درخصوص تزریق واکسن کرونا برای سالمندان اقناع سازی کنند تا خدایی ناکرده این قشر درمعرض آسیب، اسیر القائات منفی وشبهات نشوند.
نوذری با ابراز گلایه، خواستار برخورد با کسانی شد که در آرامستان‌های بهشت رضای ایلام و بخش صالح آباد با تجمع پروتکل‌ها را نقض و دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند و از فرمانداران شهرستان‌های ایلام و مهران خواست تا ورود و خروج به آرامستانها را طوری مدیریت کنند که منجر به تجمعات غیر متعارف و خطرناک نگردد.
او در خاتمه با تجلیل از خدمات شبانه روزی و موثر کادر درمان و جامعه پزشکی استان، وضعیت کرونا در منطقه را از حیث تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها را تاحدودی قابل قبول دانست و از مردم استان خواست بازهم درفاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی پای مقابله با این ویروس جهش یافته باشند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/