ایرنا/ مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان به دلیل ناپایداری‌های جویی وجود دارد.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ناپایداری‌های جوی تا دوشنبه شب با تشدید فعالیت سامانه همرفتی در نیمه شمالی و ارتفاعات جنوب شرق استان ادامه دارد.
وی افزود: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی از بعد از ظهر دیروز سامانه همرفتی فعال در سیستان وبلوچستان تقویت و بارش‌ها تشدید شده است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: شدت بارش‌ها طوری است که احتمال وقوع آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی وجود دارد و وزش تندبادهای شدید لحظه‌ای، برخورد صاعقه و بارش‌های شدید منجر به وارد شدن خسارت به برخی بخش‌های زیرساختی و کشاورزی می‌شود.
حیدری با بیان اینکه منطقه اثر فعالیت این سامانه در روزهای یکشنبه و دوشنبه در نیمه شمالی و ارتفاعات جنوب شرق سیستان و بلوچستان است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود فعالیت این سامانه تا دوشنبه شب ادامه داشته باشد، بنابراین مسئولان اجرایی استان اقدامات پیشگیرانه برای کاهش اثرات مخرب آن را در دستور کار قرار دهند.
وی تصریح کرد: با توجه به برخورد صاعقه و احتمال بالای بارش تگرگ توصیه می‌شود مردم از رفتن به ارتفاعات و ترددهای بین شهری خودداری کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today