تسنیم/ معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان از کاهش ساعات کاری ادارات استان با هدف مدیریت مصرف برق خبر داد.

سال جاری با توجه به کاهش محسوس بارش‌ها و خشکی هوا مشکلات زیادی را در حوزه تامین آب و برق استان هرمزگان رقم زده است.
همین علت سبب شد در اواخر ماه گذشته استانداری هرمزگان از تصویب مصوبه‌ای برای تعطیلی روزهای پنج‌شنبه تمامی ادارات استان خبردهد.
اما با نزدیک شدن به گرم‌ترین فصل سال بازهم از استانداری هرمزگان خبر می‌رسد برای کاهش مصرف و کمک به تامین برق حوزه خانگی، ساعات کاری ادارات استان کاهش یافته است.
در همین زمینه نازنین شیبانی تزرجی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان اظهار کرد: تغییر ساعت کار اداری در هرمزگان با مصوبه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در راستای مدیریت مصرف برق انجام شده است.
وی افزود: با توجه به این مصوبه ساعات کاری ادارات استان از تاریخ 19 اردیبهشت تغییر می‌کند و ادارات موظف به رعایت این مصوبه هستند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: ابلاغیه کاهش ساعات اداری به ادارات استان ارسال شده و از این پس ساعت کاری از روز شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 7 صبح تا 13 خواهد بود. 
شیبانی تزرجی تصریح کرد: روزهای پنجشنبه نیز همچنان ادارات استان تعطیل خواهند بود تا با این شکل در مصرف برق صرفه‌جویی شود.
وی گفت: این مصوبه به تمامی ادارات، دستگاه‌ها، بانک ها، بیمه‌ها و فرمانداری های استان ابلاغ شده و مدیران باید بعد از ساعت اعلام شده لوازم برقی از جمله وسایل روشنایی و سرمایشی را از مدار مصرف خارج کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان تاکید کرد: از تمام ادارات و دستگاه‌ها هم خواسته شده میزان برق هفتگی خود را در یک گزارش به استانداری اعلام کنند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today