ایسنا/ عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم به‌صورت حضوری منطقی است.

مهرداد ویسکرمی، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از بحث‌هایی که در بحث امتحانات دانش‌آموزان مطرح هست موضوع حضوری برگزار شدن امتحانات پایه نهم و دوازدهم بوده که نهایی حساب می‌شود مخصوصاً دیپلم که در کنکور تأثیر مثبت دارد.
وی تصریح کرد: امتحانات این پایه‌ها باید با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی عدالت و نکات آموزشی حضوری انجام شود تا شک و شبهه‌ای در سرنوشت داوطلبان وجود نداشته باشد؛ در امتحان مجازی و غیرحضوری این امکان قابل اعتماد نیست و ممکن است مشکلاتی داشته باشد.
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: تجربه برگزاری کنکور کارشناسی، ارشد و دکتری را در وضعیت کرونا داشته‌ایم و طبق بررسی که سازمان سنجش انجام داده‌اند به‌طور معناداری باعث گسترش کرونا نشده است.
ویسکرمی اضافه کرد: تعداد پایه‌های دوازدهم و نهم محدود است و می‌توان با بسیج تمامی امکانات مدرسه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی امتحانات را به صورت حضوری برگزار کرد.
وی در خصوص اعتراضات انجام شده نیز گفت: به نظرم نباید مسائل قانونی کارشناسی شده را ربط به اعتراض و مسائل این‌چنینی داد. والدین مواظب باشند کسانی که قصد تشویش اذهان عمومی دارند در دام آن‌ها نیفتند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: قبل از برگزاری آزمون محل آزمون توسط آموزش‌وپرورش ضدعفونی می‌شود و خانواده‌ها و مدارس بسته‌های ضدعفونی و بهداشتی را در اختیار دانش آموزان قرار دهند.
ویسکرمی اظهار کرد: با توجه به تجربه‌های موفق که داشته‌ایم جای نگرانی وجود ندارد، اصل بر همین است که امتحانات حضوری برگزار شود و معقول است ما نمی‌توانیم آنها را عقب بیندازیم یا اینکه غیرحضوری که مطمئن نیست برگزار شود بنابراین تصمیم درستی هست.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy