باشگاه خبرنگاران/ امام جمعه یزد خواستار پیگیری جدی از سوی دولت و ستاد عتبات عالیات برای احداث خط ریلی از استان‌های مختلف از جمله یزد به نجف و کربلا شد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد، اظهار کرد: ضروری است که نسل‌های آینده ما امکان آشنایی و زیارت اهل بیت(ع) را داشته باشند، زیرا اساس دین و انقلاب ما نیز آشنایی با سیره اهل بیت(ع) است.
او با بیان اینکه مردم ایران اسلامی به ویژه استان یزد، علاقمند به اهل بیت(ع) هستند، افزود: حتی کسانی که وضعیت مالی مناسبی ندارند، علاقمند به انجام کاری برای زوار امام حسین(ع) و سایر ائمه(ع) هستند.
آیت‌الله ناصری تاکید کرد: عشق اهل بیت(ع) باید در قلب جوانان ما نهادینه شود، زیرا این محبت، عشق به خدا را به دنبال خواهد داشت و مسیر کمال را به آن‌ها نشان می‌دهد.
امام جمعه یزد با اشاره به مشارکت خوب ارادتمندان به اهل بیت(ع) در امر بازسازی عتبات عالیات، عنوان کرد: امروز به عنوان یک وظیفه و تکلیف لازم است در زمینه بازسازی عتبات عالیات مشارکت کنیم.
او با اشاره به لزوم مشارکت خیران برای احداث صحن‌های مختلف در کربلا، نجف، سامرا و کاظمین ادامه داد: شایسته است که هیئت‌های مذهبی نیز به میدان بیایند و در این زمینه مشارکت کنند.
آیت‌الله ناصری از اعضای ستاد عتبات عالیات استان یزد نیز خواست: برای اقداماتی که لازم است انجام شود، برنامه داشته باشند و مخاطبان برنامه‌های خود را شناسایی کرده و از نمایندگان آن‌ها در نشست‌های ستاد عتبات عالیات دعوت کنند.
امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید رفاه و آسایش زائران عتبات عالیات را مدنظر قرار دهیم، افزود: حمل و نقل یکی از مشکلاتی است که زائران حرم حضرت علی(ع) و حضرت امام حسین(ع) با آن مواجه هستند.
او طولانی بودن راه، حوادث و خطرات احتمالی، کمبود اتوبوس در مواقع خاص به ویژه در سفر اربعین را از مشکلات حمل و نقل زمینی برشمرد و خواستار راه اندازی راه آهن از استان‌های مختلف کشور از جمله یزد به کربلا و نجف شد.
آیت‌الله ناصری از ستاد بازسازی عتبات عالیات استان‌ها و استانداران خواست تا این موضوع را هم در ایران و هم در کشور عراق پیگیری کنند تا با راه‌اندازی خطوط ریلی، بزرگترین خدمت را به زائران عتبات عالیات عراق ارائه دهند.

 
 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today