تسنیم/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر احداث ۲ نیروگاه خورشیدی توسط بخش خصوصی در شهرستان شهرکرد به ظرفیت ۱۵۰۰ مگاوات در دست اجرا است.

مجید فرهزاد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تاکنون ۲۰۵۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی در سطح استان احداث شده که شامل۲۵ نیروگاه در حد انشعاب، یک مزرعه خورشیدی، نصب  ۹ نیروگاه در سازمان‌ها و ادارات و پنل‌های خورشیدی خانگی(عشایر) است.
وی با اشاره به اقدامات و برنامه‌های سال جاری افزود: در حال حاضر احداث دو نیروگاه خورشیدی توسط بخش خصوصی در شهرستان شهرکرد به ظرفیت ۱۵۰۰ مگاوات در دست اجرا است و به صورت میانگین در احداث نیروگاه‌های خورشیدی برای هر کیلووات انرژی برق ۱۰ میلیون تومان هزینه می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری بیان داشت: احداث  ۱۶۵۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی، برای سال جاری در سطح استان پیش‌بینی شده است و با بهره‌وری از ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی استان حدود ۳ میلیون کیلوات ساعت به ظرفیت تولید انرژی برق در طول سال، افزوده می‌شود.
فرهزاد عنوان داشت: باتوجه به مطالعات انجام شده استان چهارمحال و بختیاری از نظر تابش خورشید، ارتفاع و موقعیت مناسب، از نقاط مستعد احداث نیروگاه‌های خورشیدی است و سرمایه‌گذاران می‌توانند با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم در این زمینه، برای احداث نیروگاه اقدام کنند.
وی ادامه داد: از جمله مزایای بهره‌مندی از انرژی‌های نو به ویژه انرژی خورشیدی می‌توان به کمک در تولید برق و افزایش زیر ساخت‌های استان، حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی‌ها، بهره‌برداری و نگهداری آسان نیروگاه‌های خورشیدی، سرمایه‌گذاری سودآور و اقتصادی و کاهش اتلاف انرژی اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تصریح کرد: باتوجه به کاهش بارندگی‌ها و به تناوب آن کاهش برق تولیدی نیروگاه‌های برق‌آبی، اجرای طرح‌های مدیریت مصرف برق در ستور کار این شرکت قرار گرفته که از آن جمله ارائه طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف ویژه تعرفه‌های خانگی، کشاورزی، صنعتی و....را می‌توان نام برد.
وی خاطرنشان کرد: اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف با استفاده از ظرفیت رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی جامع کاهش بار مصارف ادارات، خرید انرژی از ظرفیت دیزل ژنراتورها در ادارات و شرکت‌های خصوصی، شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز، شناسایی و برخورد قانونی با مراکز غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال، کاهش بار اصولی و منطقی روشنایی معابر است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday