فارس/ سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: وضعیت جدید رنگ بندی کرونا در مرکز استان البرز نارنجی ارزیابی شده است، همچنین شهرستان‌های طالقان و اشتهارد زرد رنگ هستند؛ در این میان فردیس همچنان قرمز است.

مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اظهار کرد: خوشبختانه آمارها کمی کاهش پیدا کرده است و کرج از رنگ قرمز به نارنجی تبدیل شد.
وی با اشاره به اینکه اعلام رنگ بندی کرونایی در مناطق مختلف پس از بررسی آمار بستری‌های مثبت و فوت شدگان اعلام خواهد شد، افزود: فردیس همچنان قرمز است و اشتهارد و طالقان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز
اظهار کرد: در حال حاضر ۹۸۱ بیمار با علایم کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که این آمار از حداکثر بیماران تحت مراقبت پیک قبلی بیشتر است، شاید روند نزولی باشد اما تا سفید شدن شرایط کرونایی راه زیادی در پیش داریم.
بابایی با اشاره به تعطیلی صنوف و مشکلات اقتصادی که برای این قشر به وجود آمده است، عنوان کرد: با توجه به سیر نزولی بیماری، به مدت دو هفته در صورتی پروتکل‌ها به صورت کامل اجرا شود رسته‌های شغلی گروه دوم در شهرستان قرمز می‌توانند فعالیت کنند، اما اگر شرایط بهداشتی رعایت نشود برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
وی از فوت 24 البرز در روز گذشته خبر داد و افزود: آمار فوتی‌ها و بستری همچنان بالا است و امیدواریم شهروندان ممنوعیت ترددها را لحاظ کرده و به مسافرت نروند، صدور مجوز برای اشخاص نیست بلکه برای شرایط ویژه است که توسط فرمانداری‌ها صدور خواهد شد.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز
در خصوص ماندگاری کرونا روی سطوح، بیان کرد: ماندگاری ویروس روی سطوح متفاوت است، ویروس روی سطوح فلز عمر بیشتری دارد؛ در حال حاضر نگرانی برای ماندگاری سطوح در اماکنی همچون بیمارستان‌ها است که ویروس خیلی فعال باشد.
بابایی تصریح کرد: انتقال ویروس از طریق تنفس و چشم ممکن می‌شود و انتظار داریم مردم با رعایت چند نکته بهداشتی خود را از مرض ویروس دور نگه دارند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday