ایرنا/ کارشناس مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت تاکستان گفت: ۶ قلیان سرای زیرزمینی ناقض شیوه نامه‌های بهداشتی علیه کرونا در این شهرستان شناسایی و پلمب شدند.

محمود کریمی کارشناس مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت تاکستان روز یک شنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: گشت مشترک برای شناسایی این قلیان سراها به منظور کنترل مصرف دخانیات و نظارت بر اجرای شیوه نامه های بهداشتی کرونا با همکاری اداره نظارت براماکن عمومی نیروی انتظامی شهرستان تاکستان، اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان  همزمان با آغاز کار صنوف کم‌خطر در شهرستان تاکستان انجام شد.  
این کارشناس با بیان اینکه در این بازدیدهای مشترک ۴۷ فقره ادوات قلیان جمع آوری و توقیف شد،تصریح کرد: پرونده صاحبان این قلیان سراها به مراجع قضایی ارسال شد.
وی ادامه داد: قلیان‌سراهایی که در سطح شهر به اخطارهای بهداشتی توجه نمی‌کنند و همچنان به باز بودن واحدهای صنفی خود اصرار داشته باشند، با همکاری شبکه بهداشت و درمان، اماکن عمومی و اتاق اصناف شهرستان شناسایی و پلمب خواهند شد و برابر مقررات با آن ها برخورد خواهد شد.
کریمی تصریح کرد: با تسریع در شناسایی قلیان سراهای زیرزمینی شهرستان تاکستان می توان در جهت ایمن سازی جامعه در برابر مصرف دخانیات که تهدیدی علیه توسعه و سلامت است گام های مفیدی برداشت.
وی افزود: در این راستا بازدید مستمر و مشترک با اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی و اداره صنعت و معدن و تجارت از اماکن یاد شده در دستور کار بازرسان بهداشت محیط قرار دارد.   
شهرستان تاکستان به مرکزیت تاکستان در غرب استان قزوین قرار دارد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today