همشهری آنلاین/ مدیرکل دادگستری استان همدان گفت: متاسفانه بالاترین آمار زندانیان در غرب کشور متعلق به همدان است که شایسته این استان با این وزن از فقاهت، عرفان و شهادت نیست.

محمدرضا عدالتخواه، مدیرکل دادگستری استان همدان در سفر آیت الله رئیسی به استان همدان با بیان این‌که بالابودن تعداد جمعیت کیفری زندانیان استان همدان که عمدتا ناشی از استفاده‌نکردن از نهادهای جایگزین حبس و سایر نهادهای ارفاقی بوده، اصلاح شده و این موضوع منجر به کاهش ۱۵ درصدی زندانیان استان در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ شده است.
عدالتخواه افزود: اما متاسفانه بالاترین آمار زندانیان در غرب کشور متعلق به همدان است که شایسته این استان با این وزن از فقاهت، عرفان و شهادت نیست.
وی افزود: در کشور به ازای هر صد هزار نفر ۲۵۱ زندانی وجود دارد اما در همدان این تعداد ۳۰۸ نفر است. این موضوع آسیب‌شناسی شده و به ریاست قوه قضائیه تقدیم خواهد شد.
عدالتخواه با بیان این‌که برای حل این مشکل از نهاد عفو استفاده کرده‌ایم، توضیح داد: در طول 10 سال گذشته استان همدان از ۵۸۸ نفر عفو برخوردار شده بود hما در طول ۱۹ ماه گذشته با شرکت کلیه معفوفین در طرح قرانی «حبل المتین» و بررسی مسائل و تشکیل جلسات متعدد هفتگی هزار و ۴۹۹ نفر مشمول عفو شده‌اند و استان همدان از این نظر رتبه نخست کشور را به دست آورده است.

 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today