صدا و سيما/ دفتر نماينده ولي فقيه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز، مبلغ فطريه امسال مردم استان و زمان برگزاري نماز عيد سعيد فطر در شهرستان اهواز را اعلام کرد.

از سوي حجت الاسلام عبدالنبي موسوي فرد، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اهواز ميزان فطريه مردم استان خوزستان بر اساس قوت غالب مردم يعني گندم و برنج، به شرح زير خواهد بود: 
مبلغ فطريه بر اساس گندم، به ازاي هر نفر ۳ کيلو يا ۲۰ هزار تومان بر اساس برنج ايراني، هر نفر ۱۰۰ هزار تومان و بر اساس برنج غير ايراني، هر نفر ۷۵ هزار تومان خواهد بود.
در اطلاعيه صادر شده از سوي دفتر نماينده ولي فقيه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز، کفاره افطار عمدي روزه به ازاي هر روز، ۳۰۰ هزار تومان و کفاره افطار غيرعمد و عذر روزه، ۵ هزار تومان به ازاي هر روز است.
همچنين تاکيد شده است: مومنان و مردم روزه دار، در رعايت زمان جداسازي زکات فطره از مال و پرداخت آن بنا بر فتوا‌هاي مراجع عظام تقليد، دقت کافي را داشته باشند.
نماز عيد سعيد فطر امسال در اهواز، به امامت حجت الاسلام موسوي فرد در فضاي باز و با رعايت شيوه نامه‌هاي بهداشتي، در مکان اتوبان آيت الله بهبهاني، روبه‌روي درب شماره ۶ مصلي، در ساعت ۷:۳۰ صبح روز عيد فطر برگزار خواهد شد.
بنا بر تاکيد نماينده ولي فقيه در استان، بايد جهت رعايت توصيه‌ها و شيوه نامه‌هاي بهداشتي ستاد ملي و استاني کرونا، از هر گونه بازديد و تجمع غيرضروري، به ويژه در ايام عيد فطر، پرهيز شود.
 

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today