ايرنا/ فرماندار حميديه با اشاره به روند کاهشي ابتلا به کرونا در اين شهرستان، گفت: آمار روزانه موارد ابتلا بسيار کم و متغير است و اکنون چهار نفر به دليل ابتلا به کرونا در شهرستان بستري هستند.

شاهين هاشمي، فرماندار شهرستان حميديه در اين باره بيان کرد: هم اکنون بار مراجعه به مراکز بهداشتي و درماني شهرستان نسبت به گذشته کمتر شده اما با اين وجود از مردم تقاضا داريم دستورالعمل‌هاي بهداشتي را رعايت کنند.
وي با بيان اينکه وضعيت زرد شهرستان حميديه نشان دهنده رعايت مطلوب پروتکل ها توسط مردم است افزود: پروتکل هاي بهداشتي در ادارات شهرستان بسيار خوب و تا حد ۹۵ درصد رعايت مي شود همچنين مردم تا ۸۵ درصد دستورالعمل‌هاي بهداشتي را رعايت مي‌کنند.
فرماندار حميديه گفت: درباره برگزار نشدن تجمع و آيين عزا و عروسي اقدامات خوبي در اين شهرستان صورت گرفته و مردم خود متوجه خطرات بيماري شده‌اند گرچه اين امر به طور ۱۰۰ درصد رعايت نمي‌شود.
وي ادامه داد: از مردم انتظار داريم در ايام عيد فطر از ديد و بازديد و دورهمي خانوادگي پرهيز کنند تا روند بيماري مجدد صعودي نشود.
هاشمي با اشاره به اينکه يکي از مباحث جدي در حميديه، کنترل قبرستان سيدهادي است گفت: اين قبرستان از نظر جغرافيايي در محدوده حميديه بوده و بار آن به دوش ما است اما بيشترين مراجعات آن از شهرستان اهواز است که انتظار داريم در اين خصوص با ما همکاري شود.
وي افزود: دنبال ساماندهي اين مکان هستيم همچنين بحث طرح ترافيکي اين قبرستان در دست اقدام است.
وي گفت: قبرستان سيدهادي محصور نيست و راه هاي متعددي براي تردد در آن وجود دارد که اين موضوع کار مان را سخت‌تر مي کند اگرچه در حال رايزني براي حل اين مشکل هستيم.
فرماندار حميديه ادامه داد: فردا نيز نشستي با حضور امام جمعه و معتمدان شهرستان خواهيم داشت و در خصوص عيد فطر و نيز تيراندازي نشدن در آيين‌هاي عزا و شادي تصميم گيري مي‌شود.
وي افزود: از ديگر اقدامات در حميديه در راستاي پيشگيري از کرونا، هشدار به مردم از طريق بلندگو در سطح شهرستان است که به خوبي در حال انجام است.  
 
  
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today