ايرنا/ معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي،گردشگري و صنايع دستي گيلان گفت: برگزاري هيچ تور گردشگري در گيلان مجاز نيست؛ مردم دل به گردشگري هولناک نسپارند.

حميدرضا آذرپور معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي،گردشگري و صنايع دستي گيلان روز دوشنبه اظهار کرد: بر اساس اعلام ستاد ملي مقابله با کرونا و نيز وضعيت کنوني استان گيلان هيچگونه مجوزي براي اجراي تورهاي سياحتي و طبيعت‌گردي صادر نخواهد شد.
وي با بيان اينکه اجراي تورهاي گردشگري و طبيعت گردي در تعطيلات عيد فطر ممنوع است ادامه داد: همه تبليغاتي که در روزهاي اخير در خصوص اجراي تورهاي گردشگري منتشر شده از سوي افراد سودجو انجام گرفته است و از مردم مي خواهيم در صورت مشاهده برگزاري چنين تبليغاتي به معاونت گردشگري اداره کل اطلاع دهند.
 وي اضافه کرد: اداره‌کل ميراث‌ فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي استان گيلان تابع تصميمات ستاد ملي و استاني مقابله با کرونا بوده و حفظ سلامت هموطنان و گردشگران اولويت اصلي اين اداره‌کل بشمار مي‌آيد و در اين راستا با افراد و گروه‌هايي که برخلاف پروتکل‌هاي اعلامي نسبت به برگزاري تورهاي گردشگري اقدام نمايند بدون اغماض برخورد خواهد شد.
آذرپور خاطرنشان کرد: تقاضا داريم، گردشگران از هرگونه سفر با گروه‌هاي غير مجاز گردشگري پرهيز کنند زيرا در صورت بروز حادثه هيچ گونه پوشش بيمه‌اي براي جبران خسارات ناشي از حادثه وجود نداشته و مسئولان اين گروه‌ها تعهد عرفي، اخلاقي و قانوني نسبت به مسافران و حوادث  ندارند.
نماينده عالي دولت در گيلان گفت : با توجه به لزوم تلاش براي قطع زنجيره انتقال ويروس کرونا در تعطيلي عيد فطر تمامي سواحل و تفرجگاه‌هاي برون‌شهري استان مسدود مي‌شوند.
ارسلان زارع در جلسه ستاد مديريت کرونا با يادآوري چندباره لزوم همکاري شهروندان و هم‌استاني‌ها براي قطع زنجيره انتقال بيماري با افزايش رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي، بر استمرار توليد محتواهاي رسانه‌اي در تبيين اهميت مراعات و توجه به الزامات کرونايي تأکيد کرد.
وي با اشاره به اعلام وزارت بهداشت مبني بر خروج گيلان از وضعيت قرمز کرونايي و قرار داشتن ۱۴ شهرستان در وضعيت نارنجي و سه شهرستان املش، تالش و شفت در شرايط زرد افزود: براساس گزارش امروز ستاد ملي مقابله با کرونا مدت شروع تا پايان دوره پيک اخير بيماري در گيلان در کوتاه ترين زمان ممکن يعني ۲۵ روز بوده که يک رکورد و قابل قدرداني است.
استاندار گيلان به خسته بودن کادر درماني با بيش از ۱۴ ماه حضور در خط مقدم مقابله با اين بيماري اشاره و خاطرنشان کرد: اگرچه تعداد بستري ها نسبت به هفته هاي گذشته کاهش ۵۰ درصدي داشته اما اين آمار نسبت به اسفندماه سال گذشته نمايانگر افزايش دوبرابري و نگران کننده است.
وي با بيان اينکه همچنان ميزان رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در استان از ميانگين کشوري پايين‌تر است، گفت: از همه شهروندان و هم‌استاني‌ها انتظار مي رود که براي قطع زنجيره انتقال ويروس، الزامات بهداشتي را همچنان به‌طور جدي مورد توجه قرار دهند.
گيلان با دو و نيم ميليون نفر جمعيت از نخستين استانهاي درگير شيوع کرونا در کشور بود و لطمات زيادي را از اين بابت متحمل شد.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today