ایرنا/ مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: ۲ هزار و ۲۴۹ داوطلب شوراهای اسلامی برای ۳۰۷ روستا در استان سمنان نام نویسی کردند که از این تعداد ۹۳ درصد مرد و هفت درصد زن هستند.

سید عباس دانایی، مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و دبیر ستاد انتخابات استان سمنان اظهار کرد: بیشترین ثبت‌نام برای کرسی شورای اسلامی روستا زیر یک هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در استان مربوط به عباس آباد میامی است.
وی اضافه کرد: ۱۶ نفر برای دست یافتن به سه کرسی شورای اسلامی روستای عباس آباد میامی ثبت‌نام کردند.
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و دبیر ستاد انتخابات استان سمنان ادامه داد: بیشترین ثبت‌نامی برای انتخابات شورای اسلامی روستا برای مناطق بالای یک هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت مربوط به روستای قلعه نوخرقان بسطام شاهرود است.
دانایی بیان کرد: ۲۱ نفر برای دست یافتن به سه کرسی شورای اسلامی روستای قلعه نوخرقان بسطام شاهرود ثبت‌نام کردند.
وی تصریح کرد: ۱۶ روستا در استان سمنان جمعیت بالای یک هزار و ۵۰۰ نفر دارند که در این روستاها، پنج نفر اعضای شورای اسلامی را تشکیل می‌دهند.
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و دبیر ستاد انتخابات استان سمنان یادآور شد: ۲۹۱ روستای استان سمنان دارای جمعیت کمتر از یک هزار و ۵۰۰ نفر هستن که اعضای شورای اسلامی این روستاها را سه نفر تشکیل می‌دهد.
دانایی خاطرنشان کرد: ۳۰۷ روستای استان سمنان واجد شرایط برای برخورداری از شورای اسلامی روستا هستند و در تمام این روستاها تعداد ثبت‌نام کنندگان برای برگزاری انتخابات شورای اسلامی به حدانصاب رسیده است.
وی اظهار کرد: میانگین استقبال از کرسی شورای اسلامی روستا در استان۲.۴ درصد است.
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و دبیر ستاد انتخابات استان سمنان افزود: ۲ هزار و ۲۴۹ نفر یرای داوطلبی در انتخابات شوراهای اسلامی برای ۳۰۷ روستا در استان سمنان نام نویسی کردند که از این تعداد ۹۳ درصد مرد و هفت درصد زن هستند.
دانایی گفت: ۸۴ درصد داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستا با مراجعه حضوری به بخشداری‌ها و ۱۶ درصد به صورت غیرحضوری ثبت‌نام کردند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today