تسنيم/ رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از توزيع برنج وارداتي هندي با قيمت مصوب خبر داد و گفت: يک‌هزار و ۱۰۰ تن برنج با قيمت هر کيلوگرم ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در حال عرضه و ۵۰۰ تن ديگر به اين سهميه افزوده شده است.

سيد حسين حسيني، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بيان اينکه عرضه ميوه و تره‌بار با تمهيدات انديشيده شده در ايام نوروز به نحو احسن انجام شد، اظهار کرد: تا 22 فروردين ميوه با قيمت مصوب در استان بوشهر عرضه شد و هيچ مشکلي در کمبود آن ايجاد نشد.
وي توزيع 122 تن سيب و 175 تن پرتقال در ايام نوروز در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بيان کرد: در ايام نوروز توزيع برنج، شکر، روغن و ديگر کالاهاي اساسي با قيمت مصوب در دستور کار قرار دارد و هيچ کمبود و صف در استان گزارش نشده است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تخصيص 1100 تن برنج وارداتي با قيمت مصوب خبر داد و افزود: 500 تن ديگر برنج هندي در حال عرضه به بازار است که قيمت اين برنج هر کيسه 10 کيلويي 185 هزار تومان به مردم عرضه مي‌شود.
حسيني با اشاره به توزيع شکر در ايام ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: به ميزان مورد نياز، شکر با قيمت مصوب هر کيلوگرم هشت هزار و 700 تومان براي مردم و 11 هزار و 500 تومان براي صنوف شيريني‌فروشي در حال عرضه است و هيچ کمبود و يا ايجاد صف وجود ندارد.
وي، با بيان اينکه سهميه شکر استان بوشهر با قيمت مصوب 1500 تن است، گفت: 500 تن ديگر به اين سهميه افزوده شده و در حال بسته‌بندي براي عرضه در فروشگاه‌ها است.
رئيس سازمان صنعت، معدن تجارت استان بوشهر توزيع گوشت منجمد قرمز را مورد اشاره قرار داد و تصريح کرد: 52 تن گوشت قرمز با قيمت مصوب در حال توزيع و در اين راستا 200 تن مرغ منجمد هم توزيع شده است.
حسيني از افزايش سهميه روغن خبر داد و بيان کرد: يک هزار و 700 تن سهميه روغن جذب شده و هيچ مشکلي وجود ندارد.
وي، افزايش قيمت برخي کالاها را مورد اشاره قرار داد و تصريح کرد: قيمت محصول شيريني به سبب افزايش قيمت شکر از سوي دولت براي صنوف افزايش يافت و قيمت مواد لبنياتي هم 33 درصد افزايش يافت و در اين راستا چون 40 درصد حبوبات از ديگر کشورها وارد مي‌شود قيمت آن 20 درصد افزايش يافت.
رئيس سازمان صمت استان بوشهر از کاهش قيمت گوجه فرنگي خبر داد و بيان کرد: قيمت گوجه فرنگي 31 درصد و خيار 21 درصد در هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل آن کاهش يافته است.

آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar