صدا و سیما/ مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میزان بارندگی در مناطق مختلف این استان از ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال تاکنون نزدیک به ۲ برابر مدت مشابه دوره آماری بلندمدت ثبت شده است.

محسن عراقی‌زاده، مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: از ابتدای اردیبهشت جاری تاکنون ۳۵ میلیمتر باران در  خراسان رضوی باریده است که این میزان در دوره بلندمدت آماری ۱۷ میلیمتر و در اردیبهشت پارسال ۲۷ میلیمتر بوده است.
وی بیان کرد: اگر چه در اردیبهشت ماه امسال بارش‌های خوبی را در مناطق مختلف استان خراسان رضوی شاهد بودیم، اما به طور کلی میانگین بارندگی استان در سال زراعی جاری، نسبت به پارسال ۵۹ درصد و در مقایسه با دوره آماری ۳۷ درصد کاهش داشته است.
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی میزان بارش در خراسان رضوی از ابتدای سال زراعی جاری(مهر۹۹) تاکنون را ۱۱۸میلیمتر عنوان کرد که در مدت مشابه سال گذشته این میزان ۲۸۴ میلیمتر بوده است.
عراقی‌زاده گفت: در این مدت تمامی مناطق خراسان رضوی به جز «ریوش»، کاهش بارندگی را نسبت به دوره آماری بلندمدت تجربه کرده اند که بیشترین کاهش بارندگی مربوط به شهرستان‌های تایباد و مشهد با افت ۵۹درصدی بوده است. 
وی، میزان بارش رخ داده در مشهد در این مدت را ۹۴ میلیمتر عنوان کرد که نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد کمتر شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar