باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی استان همدان از شناسایی و دستگیری باند سارقان غیر بومی منزل و کشف ۲۴ فقره سرقت منزل خبر داد.

سردار سلمان امیری، فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به وقوع سرقت‌های متعدد منزل در همدان، اظهار کرد: در شیوه سارقان در ایام پایانی هفته با شناسایی منازل آپارتمانی و اطمینان از خالی بودن منزل از سکنه، در فرصت مناسب وارد منزل شده و اقدام به سرقت طلاجات، وجه نقد و اشیای کم حجم با ارزش می‌کردند.
وی افزود: با توجه به سریالی و باندی بودن سرقت ها، مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان همدان در ادامه با بیان اینکه ماموران پلیس از همه امکانات و ظرفیت‌های موجود برای شناسایی سارقان و انهدام این باند استفاده کرده، گفت: در بازدید کارشناسان مبارزه با سرقت از محل‌های سرقت، همه مستندات به دست آمده از سارقان جمع آوری که در نهایت یکی از سارقان سابقه دار و حرفه‌ای منزل که اهل و ساکن یکی از استان‌های همجوار می‌باشد شناسایی شد.
امیری یادآور شد: با تحقیقات گسترده‌ی کارآگاهان مشخص شد که نامبرده به همراه دو نفر از همدستان خود به هویت معلوم اقدام به سرقت می‌کنند که با همکاری پلیس آگاهی آذربایجان غربی متهمان دستگیر و به پلیس آگاهی همدان انتقال داده شدند.
وی بیان کرد: متهم در بازجویی‌های پلیسی به ۲۴ فقره سرقت منزل به ارزش پنج میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال در سطح شهرستان همدان اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی استان همدان افزود: همه محل‌های سرقت و مالباختگان با راهنمایی متهمان شناسایی و پرونده تشکیلی به دادسرا ارسال و متهمان با قرار صادره روانه زندان شدند.
این مقام ارشد انتظامی گفت: حفاظت فیزیکی مناسب، استفاده از سیستم‌های امنیتی(دزدگیر) و استفاده از پایش تصویری با کیفیت تا حد بسیار زیادی در کاهش سرقت و کشف جرائم موثر است.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today