آبادان نيوز/ رئيس سازمان آتش‌نشاني شيراز از آتش‌سوزي سيرک بزرگ شيراز خبر داد.

محمدهادي قانع، رئيس سازمان آتش‌نشاني شيراز عصر دوشنبه بيان داشت: ساعت ۱۳ و ۳۷ دقيقه روز دوشنبه حادثه آتش سوزي در سيرک واقع در بلوار دکتر حسابي به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله مأموران دو ايستگاه آتش نشاني ۸ و ۴ به همراه تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.
او بيان کرد: در اين حادثه قسمت چادر سيرک و بخشي از سکوهاي تماشاگران که از صندلي‌هاي پلاستيکي پوشيده شده بود کاملاً شعله ور و در حال سرايت به کانکس‌هاي مجاور چادر و محل اسکان کارکنان سيرک بود.
قانع ادامه داد: اين سيرک به وسيله مواد قابل اشتعال از جمله برزنت، گوني و داربست بصورت موقت ساخته شده بود و وزش شديد باد کار اطفا را با مشکل مواجه کرده بود آتش نشانان با ارزيابي اوليه محل حادثه براي اطفاي سريع شعله‌هاي سرکش آتش وارد عمليات و موفق شدند در کمتر از چند دقيقه آتش را مهار و از سرايت به اطراف جلوگيري کنند.
قانع خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه فردي در فضاي داخلي سيرک حضور نداشت اين حادثه هيچ مصدومي نداشت اما بايد به مسئولين برپايي چنين فضاهايي توصيه کرد که اقامتگاه‌هاي موقتي که به صورت سيرک، نمايشگاه و ... برپا مي‌شوند حتماً بايد به تجهيزات اطفاي حريق و نگهبان مجهز باشند.
رئيس سازمان آتش‌نشاني شيراز با بيان اينکه اين عمليات که علت آن در دست بررسي است با لکه گيري کامل محل و اطمينان از ايمني آن به پايان رسيد، گفت: در اين حادثه ۷۰ صندلي از قسمت تماشاگران و ۳۰ درصد چادر سيرک طعمه حريق شد.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online