رکنا/ رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اردبیل از دستگیری عامل تبلیغ و فروش داروهای غیر مجاز در فضای مجازی با تلاش پلیس فتای این استان خبر داد.

علی قهرمان طالع، رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اردبیل اظهار کرد: به دنبال مراجعه نماینده حقوقی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اردبیل و اعلام اینکه شخص یا اشخاصی در فضای مجازی اقدام به فروش دارو‌های غیر مجاز می‌کنند، موضوع در دستور کار افسران سایبری قرار گرفت.
وی افزود: پلیس فتا بلافاصله با تشکیل پرونده و جمع‌آوری مستندات دیجیتال و با توجه به اظهارات شاکی، اقدامات اولیه را انجام و با استفاده از شیوه‌های فنی و پلیسی صاحب صفحه را در اردبیل شناسایی کرد.
قهرمان طالع اظهار کرد: با توجه به ممنوعیت تبلیغ و فروش دارو در فضای مجازی و حساسیت سلامت عمومی جامعه با هماهنگی مقام قضایی متهم شناسایی‌شده که در فضای مجازی از طریق صفحات و کانال‌های متعدد و شماره تماس‌های مختلف اقدام به این کار می‌کرد به همراه تجهیزات فنی دستگیر شد.
وی اضافه کرد: متهم دستگیر شده پس از اقرار به بزه انتسابی و تشکیل و تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد تا مورد اعمال قانون قرار گیرد.
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اردبیل ادامه داد: کاربران فضای سایبری سلامتی خود و خانواده‌شان را با اعتماد به تبلیغات فریبنده سودجویان در فضای مجازی به خطر نیندازند و در صورت نیاز کالا‌های درمانی و بهداشتی خود را از فروشگاه‌های مجازی و  دارای مجوز تهیه کنند.
قهرمان طالع از عموم مردم خواست در زمان خرید از فضای مجازی، دقت بسیار داشته باشند تا در دام سودجویان فضای مجازی، گرفتار نشوند.
وی گفت: خانواده‌ها در صورت نیاز به راهنمایی و یا گزارش صفحات غیر مجاز در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها می‌توانند اخبار خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today