تسنیم/ در حالی که باشگاه داران یزد در طول ۱۴ ماه گذشته با تعطیلی‌های پی‌در‌پی روبه‌رو شده‌اند، رئیس کمیته فیزیک هیئت پرورش اندام استان یزد از فروش لوازم برخی باشگاه‌ها در اوراقی‌ها خبر می‌دهد.

بیش از یک سال از شیوع ویروس کرونا در جهان و همه‌گیری این ویروس منحوس می‌گذرد، ویروسی که تمام دنیا را تحت شعاع خود قرار داده است.
کرونا تمام مشاغل در سراسر دنیا را دچار مشکل کرده ولی با این وجود مشاغلی هستند که کمتر دچار آسیب شده‌اند و یا مشاغلی که آسیب دیدند و مورد حمایت قرار گرفته‌اند.
یکی از مشاغلی که به شدت در این دوران ضربه خورده و تاکنون حمایت خاصی از آنها نشده، جامعه ورزشی کشور است، مربیان و ورزشکاران در این دوران از لحاظ روحی، جسمی و مالی به شدت ضربه خورده‌اند و در برخی زمینه‌ها جبران این خسارات سخت و یا غیر ممکن است.
بدون شک تاثیر ورزش به سلامت افراد در جامعه یک مسئله کاملاً مشخص است ولی با وجود برخی از بی‌تدبیری‌ها از سمت مسئولان در حوزه ورزش شاهد خبرهای ناخوشایند هستیم.
تداوم مشکلات ورزشکاران و باشگاهداران سبب شد تا جمعی از آنها در مقابل ساختمان اداره ورزش و جوانان یزد تجمع کرده و نسبت به این مشکلات و عدم تصمیم‌گیری مناسب در مورد آنها اعتراض کنند.

باشگاه‌‌داران در مخارج روزمره زندگی خود مانده‌اند 
محمدحسین عدالت‌خواه رئیس کمیته فیزیک هیئت پرورش اندام استان یزد در این رابطه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: در حالی که بسیاری از باشگاه‌ها اجاره هستند باشگاه‌داران دچار مشکل شده‌اند خرج باشگاه‌ها بسیار زیاد است بسیاری از باشگاه‌داران در مخارج روزمرگی خود مانده‌اند.
وی با اشاره به اینکه اگر کرونا چند سال دیگر مهمان ما باشد آیا نباید تدابیری اندیشیده شود که باشگاه‌ها باز شود،  عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا به باشگاه‌داران و ورزشکاران آموزش داده‌اند که چگونه با وجود کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به باشگاه بروند و ورزش کنند و به مشکل برنخورند.
رئیس کمیته فیزیک هیئت پرورش اندام استان یزد تصریح کرد: خیلی از باشگاه‌داران در حال حاضر  اقدام به فروش دستگاه‌های باشگاه کرده‌اند اما حتی دستگاه‌ها خریدار ندارند و برخی دستگاه‌ها را به ضایعات فروشان می‌فروشند در حالی که این دستگاه‌ها بسیار ارزشمند هستند.

حذف ورزش از دغدغه‌های زندگی جوانان
وی افزود: در حال حاضر 14 ماه است که ما هیچ فعالیت کاری نداریم من دغدغه مربیان و جوانان را دارم، بسیاری از جوانانی که دغدغه‌شان ورزش و ساخت بدنشان بود در این ماه‌ها دچار مشکلات عدیده شده‌اند.
عدالت‌خواه بیان کرد: متاسفانه از آنجایی که شهرستانی مثل یزد مکان‌های تفریحی و تفریحات مناسب برای قشر جوان بسیار کم دارد ورزش یکی از بهترین گزینه‌ها برای این جوانان بوده اما در این ماه‌ها شاهد آن هستیم که جوانان از ورزش هم دور شده‌اند.
دغدغه ورزشکاران و باشگاه‌داران در این ایام قابل تامل و بررسی است، افرادی که حتی یک روز وقفه در روند کاری آنها می‌تواند زمینه افت بدنشان را فراهم کند.
باشگاه‌داران که سرمایه‌های بسیار هنگفتی را همراه با اجاره محل متقبل شده‌اند تا هم درآمدی کسب کنند و هم زمینه ورزش جوانان را به وجود بیاورند با مشکلات اقتصادی زیادی روبه‌رو شده‌اند.
هاشمی معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان یزد هم در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از یزد اظهار داشت، در نشستی که امروز با مسئولان استانداری، مدیرکل اجتماعی استانداری و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در راستای پیش زمینه بازگشایی باشگاه‌های ورزشی نشستی برگزار شد.

بازگشایی باشگاه‌های یزد پس از عید فطر
وی عنوان کرد: در این نشست در ارتباط با نظارت ما بر باشگاه‌ها و اینکه چطور باشگاه‌ها باز شوند گفت‌و‌گو کردیم و به ما قول داده شد، شنبه هفته آینده باشگاه‌ها باز شود.
معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان یزد خاطرنشان کرد: از آنجایی که باشگاه‌ها گروه سوم هستند و از نظر ستاد استانی و ستاد ملی کرونا تا زمانی که وضعیت استان زرد و آبی شود امکان بازگشایی وجود ندارد اما مسئولان قول مساعدت دادند که تمام سعی‌شان را انجام می‌دهند تا ما بتوانیم باشگاه‌ها را در هفته آتی باز کنیم.
وی افزود: در ارتباط با بازگشایی استخرها قرار بر این شد یکی از استخرهای استان با نظارت دانشگاه علوم پزشکی برای ورزشکاران لیگ برتری و ملی پوشان و همچنین برای تیم‌های شنا و واترپلو استان بازگشایی شود.
قطعا بازگشایی باشگاه‌های ورزشی می‌تواند نقش مهمی در رفع مشکلات ورزشکاران و باشگاه‌داران شود و با وجودی که فعالیت آنها مطمئنا با تمام ظرفیت نیست اما باز هم در رفع مشکلات موثر است.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today