فارس/ فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان از به هلاکت رسيدن عامل شهادت تکاور جان برکف پليس استان، شهيد استوار يکم صادق کريمي نديمي در کمتر از 48 ساعت از ارتکاب به اين جنايت خبر داد.

سردار احمد طاهري، فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان اظهار کرد: دو روز پيش، استوار يکم صادق کريمي نديمي از مأموران جان برکف يکان تکاوري 110 شهرستان نيکشهر، حين کنترل خودروهاي عبوري در پليس راه نيشکهر- ايرانشهر بر اثر شليک سرنشين مسلح يک دستگاه خودروي سواري پژو 405 مسروقه  به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
وي افزود: با توجه به متواري شدن ضارب از صحنه، دستگيري عامل اين جنايت به صورت ويژه در دستور کار پليس استان قرار گرفت.
طاهري افزود: با تلاش بي وقفه مأموران و در پي تحقيقات تخصصي صورت گرفته عامل اين جنايت که مردي 31 ساله و از افراد شرور و سابقه دار شهرستان بود، شناسايي و مشخص شد متهم پس از ارتکاب به اين جنايت به همراه همسر و فرزندانش در کوهستان هاي اطراف شهرستان "نيکشهر" معروف به کوه هاي "شوشين" مخفي شده است.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان تصريح کرد: سرانجام با تلاش پليس، مخفيگاه اين جنايتکار در کوهستان هاي مذکور شناسايي و صبح امروز تيمي مجرب از مأموران زبده يگان تکاوري و پليس شهرستان "نيکشهر" براي دستگيري متهم عازم محل شدند.
طاهري بيان کرد: متهم که خود را در محاصره پليس ديد بدون توجه به اخطارهاي صادره، با سلاح کلاش شروع به تير اندازي به سمت مأموران انتظامي کرد.
وي گفت: در نهايت مأموران حاضر در صحنه با توجه به تير اندازي هاي مکرر اين فرد جاني و عدم تسليم شدنش، براي جلوگيري از آسيب رسيدن به خانواده متهم و ديگر عوامل حاضر در عمليات با شگردي خاص و با شليک چند گلوله متهم را از پاي در آورده و به هلاکت رساندند.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان بيان کرد: در اين عمليات و در بازرسي از محل اختفاي متهم يک قبضه سلاح کلاش به همراه پنج تيغه خشاب کشف شد.
وي خاطرنشان کرد: اين متهم جاني در تاريخ هشتم ارديبهشت ماه سال جاري اقدام به سرقت مسلحانه يک دستگاه خودروي پژو 405 از شهرستان "ايرانشهر" کرده بود و از ترس دستگير شدنش اين مأمور جان برکف پليس استان را در ايست و بازرسي مذکور به شهادت رساند.

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today