شبستان/ رئيس مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري گفت: روند شيوع کرونا در استان چهارمحال و بختياري موج چهارم کرونا را پشت سر گذاشته و وارد شيب نزولي شده است.

سيد راشد جزايري، رئيس مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري اظهار داشت: تعداد بيماران سرپايي در استان به شکل قابل توجهي کاهش يافته است و تعداد بيماران بستري نيز در حال کاهش است.
رئيس مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري ادامه داد: با اين وجود از آنجاکه تعداد فوتي‌ها ۲ هفته پس از کاهش تعداد بيماران بستري کاهش مي‌يابد هنوز روند نزولي را در مرگ و ميرها شاهد نيستيم و تعداد فوتي‌ها بالا است.
وي به رنگبندي شهرستان ‌هاي استان نيز اشاره کرد و گفت: شهرستان بن در وضعيت قرمز، شهرستان‌هاي خانميرزا و کوهرنگ در وضعيت زرد و ساير شهرستان‌ها در وضعيت نارنجي يا پرخطر شيوع کرونا قرار دارند.
رئيس مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري در ادامه از تزريق ۲۲ هزار دوز واکسن کرونا در استان خبر داد و گفت: تاکنون کادر بهداشت و درمان، سالمندان، جانبازان بالاي ۵۰ درصد، پاکبانان و بيماران خاص موفق به دريافت واکسن کرونا شده‌اند.
جزايري ادامه داد: همچنين تزريق واکسن براي گروه‌هاي سني بالاي ۶۰ سال نيز در استان در حال اجرا است.
وي از تزريق ۶۵ درصد سهميه گروه سني بالاي ۸۰ ساله‌ هاي استان خبر داد و گفت: تزريق واکسن براي اين گروه تا پايان هفته ادامه دارد و پس از آن گروه سني ۷۵ تا ۸۰ سال فراخوان مي‌شوند.
جزايري از انجام ۱۱۹ هزار و ۱۲۳ مورد نمونه‌ گيري کرونا در استان از ابتداي شيوع کرونا تاکنون خبر داد و گفت: بر اساس آن ۴۲ هزار و ۱۰۴ نفر مبتلا به کرونا شناسايي شده است.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday