فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از بستری ۴۳ مبتلای جدید کرونا طی شبانه‌روز گذشته در مراکز درمانی استان خبر داد.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به آمار فوق اظهار کرد: از ۴۳ بیمار بستری‌شده جدید، ۳۱ نفر از اردبیل، ۳ نفر از پارس‌آباد، ۲ نفر از مشگین‌شهر، ۳ نفر از گرمی و ۴ نفر از خلخال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۴۶ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
شمار بیماران بستری به ۳۹۰ نفر کاهش یافت
حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۳۹۰ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۴ موردی داشته و از این تعداد ۷۵ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های گرمی، بیله‌سوار، نمین، اصلاندوز، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.
در دورهمی‌های خانوادگی هم از ماسک استفاده شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به اهمیت زدن ماسک اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اصلی‌ترین عامل پیشگیری از انتقال کرونا، زدن ماسک است و اگر ماسک موثر نبود همه کادر درمان بیمارستان‌ها به‌خصوص در بخش‌های ویژه در همان روز اول، مبتلا می‌شدند.
حبیب‌زاده اظهار کرد: در دورهمی‌های خانوادگی معمولا از ماسک استفاده نمی‌شود که در این موارد اگر یک نفر مبتلا باشد ممکن است چند نفر دیگر را درگیر کند.آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today