باشگاه خبرنگاران/ طی شبانه روز گذشته ۹ فرد مبتلا به کرونا در استان مرکزی فوت کردند.

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک و رئیس خدمات بهداشتی و درمانی استان مرکزی گفت: پس از مدت‌ها شمار فوتی‌های کرونایی استان تک رقمی شد و به زیر ۱۰ نفر رسید که نوید بخش روز‌های نسبتا بهتری از روز‌های قبل است.
جمالیان افزود: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر از هم استانی هایمان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که با این حساب مجموع فوت شدگان کرونایی در استان هزار و ۹۹۲ نفر شد.
او اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۶ مورد جدید ابتلا شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۵۸ هزارو ۲ نفر رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: از تعداد ۳۲۶ مورد جدید در استان مرکزی ۳۴ نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.
او ادامه داد: ۲۹۲ مورد از بیماران جدید هم که شناسایی شده اند به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.
طبق آخرین جدول رنگ بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ تعداد ۱۱ شهرستان استان مرکزی شامل شهرستان‌های اراک، ساوه، خمین، آشتیان، خنداب، شازند، تفرش، فراهان، دلیجان، زرندیه و کمیجان در وضعیت نارنجی قرار دارند و تنها شهرستان محلات همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.

 
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today