ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۲۰۱ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۳۴ هزار و ۲۲ نفر رسید.

سیدمحمد هاشمی‌شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار کرد: هم‌اینک ۱۶۲ بیمار حاد تنفسی و ۸۲ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند.
وی شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان را یک هزار و ۲۸۵ نفر ذکر کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مردم تقاضا کرد؛ در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.
وی بیان کرد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروری است شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.
هاشمی گفت: موارد مثبت کرونای جهش یافته انگلیسی در سیستان و بلوچستان نیز در حال افزایش است و این نوع از ویروس تقریبا جایگزین نوع قبلی شده به طوری که حدود ۸۰ درصد موارد ابتلا در سطح استان را شامل می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از مردم درخواست می شود از سفر به شهرهای مجاور به طور جدی خودداری کرده و در روزهای عید فطر با حضور نیافتن در تجمعات و دورهمی‌ها حافظ سلامت خود و دیگران باشند.
وی با تاکید بر لزوم قرنطینه شدن مبتلایان، یادآور شد: تمام افرادی که دارای علائم کرونا هستند باید خود را در منزل قرنطینه کرده و از حضور در جامعه و در بین مردم خودداری کنند.
هاشمی اضافه کرد: ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در تمام رده های سنی مشاهده شده از این رو مردم باید بیشتر مراقب جوانان و کودکان خود بوده و همه از ماسک استفاده کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today