ایرنا/ رئیس اداره حقوقی اداره کل دامپزشکی کردستان گفت: با شکایت اداره کل داپزشکی به مقام قضایی، ماهی‌فروش سیار که اقدام به عرضه و فروش ماهی به صورت غیر بهداشتی در سطح شهرستان سنندج کرده بود به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

گشین مهدوی، رئیس اداره حقوقی اداره کل دامپزشکی کردستان اظهار کرد: در بازدید کارشناسان ستادی بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی کردستان از مراکز عرضه سطح شهر، ماهی فروش سیاری که اقدام به عرضه و فروش غیر مجاز و غیر بهداشتی ماهی در معابر کرده بود، شناسایی و با تشکیل پرونده، به مراجع قضایی معرفی شد.
وی افزود: مراجع قضایی اقدام فرد یاد شده را، تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق عرضه غیر بهداشتی و غیر مجاز ماهی تعیین کرده و این مجازات را برای او در نظر گرفتند.
مدیرکل دامپزشکی کردستان هم از صدور ۲۳ فقره احکام تعزیراتی برای متصدیان خاطی مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در استان خبر داد.
دکتر مجتبی ورمقانی گفت: ۲۳ مرکز عرضه فرآوردهای خام دامی شامل مرغ فروشی، فروشگاه های زنجیره‌ای و قصابی به دلایلی از قبیل عرضه گوشت قرمز غیر قابل مصرف و گوشت چرخ کرده فاسد و گوشت منجمد تاریخ مصرف گذشته، فروش گوشت مرغ و آلایشات تاریخ مصرف گذشته و گوشت مرغ منجمد غیر قابل مصرف، توسط بازرسان بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان شناسایی و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی افزود: با هماهنگی بین اداره کل دامپزشکی و دستگاه قضایی استان، متصدیان مراکز عرضه فرآورده خام دامی که ضوابط بهداشتی سازمان دامپزشکی را رعایت نکنند و موجب به خطر افتادن سلامت شهروندان شوند بلافاصله پس از معرفی به مراجع قضایی، با برخورد قانونی محکوم می شوند.
مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: در همین زمینه ۲۳ نفر از متصدیان مراکز عرضه شهرستان سنندج به ۴۷۹ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.
ورمقانی از شهروندان خواست در هنگام خرید به مهر و نشان دامپزشکی و تاریخ تولید و انقضا فرآورده ها توجه کرده و موارد مشکوک را از طریق تماس با سامانه پیغام گیر شبانه روزی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online