ایرنا/ جانشین فرمانده انتظامی کردستان گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و با هدف پیشگیری از سرقت و کاهش جرایم، ۹۳ معتاد متجاهر در سنندج جمع‌آوری شدند.

سردار رسول برزویی، جانشین فرمانده انتظامی کردستان اظهار کرد: طرح ارتقای امنیت اجتماعی در راستای برخورد با هنجارشکنان جامعه و با هدف افزایش ضریب امنیتی و پیشگیری از سرقت و کاهش جرایم و شناسایی مناطق جرم خیز و آلوده به مرحله اجرا گذاشته شد.
وی با بیان اینکه این طرح با هماهنگی مراجع قضایی و با ورود به محل های پاتوق افراد معتاد متجاهر و کارتن خواب انجام شد، افزود: تعداد ۹۳ نفر از این افراد جمع آوری و برای درمان و بهبود وضعیت تحویل مراکز تریاک اعتیاد و مراجع مرتبط شدند.
جانشین فرمانده انتظامی کردستان با تاکید بر همکاری سایر دستگاه‌های مسوول در راستای پیشگیری و مقابله با مواد مخدر، یادآور شد: بررسی ها نشان می دهد افراد معتاد در بسیاری از جرایم و آسیب ها از جمله وقوع سرقت و نابسامانی خانواده نقش دارند.
برزویی اضافه کرد: وجود پاتوق استعمال مواد یا خرده فروشان در محله ای که در آن زندگی می کنیم یک تهدید جدی برای امنیت و سلامت فردی و اجتماعی و به ویژه جوانان است و نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

۹ تن چوب قاچاق در سنندج کشف شد
فرمانده انتظامی سنندج از توقیف ۲ دستگاه کامیون و کشف ۹ تن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ علیرضا مرادی گفت: در راستای کسب خبری مبنی بر اینکه تعدادی افراد سودجو در شهرستان سنندج اقدام به قطع درختان مراتع و جنگل ها کرده و در حال عبور از داخل شهرستان سنندج هستند رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۷ عباس آباد این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: با انجام کار اطلاعاتی و پلیسی نهایتا ۲ دستگاه کامیون در این راستا شناسایی و توقیف شده و در بازرسی از آنان ۹ تن چوب قاچاق کشف شد که فاقد هرگونه مدارک حمل چوب بودند.
سرهنگ مرادی اضافه کرد: در این رابطه ۲ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

بیش از پنج هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در بیجار کشف شد
فرمانده انتظامی بیجار از کشف مقدار پنج هزار و ۵۰۰ عدد انواع لوازم بهداشتی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ علیرضا صفری اظهار کرد: در پی اشراف اطلاعاتی ماموران پلیس آگاهی و یگان امداد شهرستان بیجار مبنی بر قاچاق کالا توسط سه دستگاه خودروی سواری، پس از هماهنگی با مقام قضایی خودروی مذکور در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان شناسایی و برای بازرسی متوقف شد.
وی با اشاره به اینکه در بازرسی از خودروهای توقیفی، تعداد پنج هزار و ۵۰۰ عدد لوازم آرایشی و بهداشتی خارجی کشف شد، افزود: برابر اعلام کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online