فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مرگ 2 بیمار کرونایی طی 24 ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: تا امروز در مجموع یک هزار و 281 نفر بر اثر بیماری کرونا در کردستان فوت شده‌اند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 132 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر 417 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
وی افزود: سنندج با 223 نفر و دهگلان با یک نفر بیشترین و کمترین آمار بستری مبتلایان به کرونا در استان کردستان دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 74 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی‌سی‌یو) بستری هستند.
رضاعی همچنین از مرگ 2 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: تا امروز در مجموع یک هزار و 281 نفر بر اثر بیماری کرونا در کردستان فوت شده‌اند.
به گفته وی، تاکنون 509 نفر در سنندج، 237 نفر در سقز، 97 نفر در قروه، 74 نفر در کامیاران، 99 نفر در بانه، 73 نفر در دیواندره، 58 نفر در بیجار، 111 نفر در مریوان، 20 نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد به دلیل ابتلای به کرونا جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده ‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online