برنا/ رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: ۱۱ زندانی غیر عمد در ارومیه در جشن گلریزان به آغوش خانواده برگشتند.

علی اکبر گروسی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی اظهار کرد: آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در ماه ضیافت الهی برکت کار را صد چندان می کند، چراکه بازگشت زندانی به آغوش خانواده شادی و خوشحالی توصیف ناپذیری هم برای خانواده زندانی و هم خیرین خدا دوست به همراه دارد.
وی ادامه داد: این سنت حسنه اسلامی سال هاست در کشور به راه افتاده و جلوه های الهی و معنوی و نوعدوستی انسان هم در محضر خداوند متعال و هم در مقابل چشمان جهانیان به نمایش در می آید تا همه ببینند که مردم شریف و انسان‌دوست ایران اسلامی خود را در مشکلات و سختی های یکدیگر شریک می دانند و در کنار هم قرار می گیرند تا آن را به شادی بدل نمایند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی حضور موثر خیرین و نیکوکاران استان را مایه دلگرمی دانست و از همه افراد توانگر و متمکن خواست تا مال خود را با صرف در امور خیریه برکت بیشتر و ذخیره عقبی قرار دهند.
گروسی در طی این مراسم که با حضور تعداد محدودی از خیرین و در محل صداوسیمای مرکز استان برگزار می شد از آزادی تعداد ۱۱ نفر در روز عید فطر خبر داد و با امضای حکم آزادی زندانیانی که وجوه محکومیت آنها توسط خیرین تامین شده بود ابراز  امیدواری کرد با مشارکت بیشتر مردم شاهد آزادی تعداد بیشتری از محکومان باشیم.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در بخش دیگری از صحبت های به اهمیت کاهش جمعیت کیفری زندان ها در سند تحول قوه قضاییه اشاره و بیان کرد: در این سند متعالی نگاه ویژه ای به بحث کاستن از تعداد زندانیان با استفاده از راهکارها و تاسیسات قانونی شده و دادگستری استان هم از تمام این ظرفیت ها بهره می گیرد تا کمترین معرفی به زندان را شاهد باشیم، چراکه معتقدیم مجازات حبس کمترین کارایی را در اصلاح و مجرمین دارد و حتی در برخی مواقع آثار منفی آن بیشتر است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today