تسنیم/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان از کشف و ضبط ۶۳ قطعه قرقاول از متخلفان خرید و فروش در کاشان خبر داد و گفت: دو نفر در این رابطه دستگیر شدند.

اللهیار دولتخواه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان ضمن اشاره به کشف و ضبط 63 قرقاول از متخلفان در کاشان، اظهار کرد: در اخبار واصله مبنی بر نگهداری و خرید و فروش غیر مجاز پرندگان وحشی توسط دو گروه متخلف در دشت‌های اطراف شهرستان کاشان و منزل شخصی مراتب در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: یگان حفاظت محیط زیست با دستور حکم دادستان شهرستان کاشان به محل‌های مورد نظر اعزام و در بررسی‌های به عمل آمده تعداد پنج قطعه قرقاول از منزل مسکونی و 58 قطعه قرقاول در باغ اجاره‌ای در دشت کاشان کشف و ضبط کردند و پرونده متخلفان برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان با بیان اینکه در این زمینه دو نفر دستگیر شدند، ابراز کرد: به استناد ماده هشت آیین‌نامه اجرایی قانون شکار و صید خرید و فروش، حمل، نگهداری و غیره تمامی جانواران وحشی زنده جرم محسوب می‌شود و تعقیب و مجازات قانونی را در پی دارد.
وی ضمن اشاره به ویژگی این پرنده زیبا، گفت: قرقاول پرنده‌ای از راسته ماکیان‌سانان است و به‌طور بومی در بیشتر نقاط آسیا  زندگی می‌کند و توسط انسان به بسیاری از کشورهای دیگر هم وارد شده‌است در حالی که جمعیت قرقاول‌ها رو به کاهش است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today