ایرنا/ مسوول واحد هماهنگی اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اهدای عضو یک بیمار مرگ مغزی ساکن نیشابور جان هشت بیمار نیازمند عضو را نجات داد.

دکتر ابراهیم خالقی، مسوول واحد هماهنگی اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در هزار و چهل و ششمین عمل اهدای عضو این دانشگاه،  یک بیمار مرگ مغزی که از بیمارستان نیشابور معرفی شده بود و خانواده اش نخواستند نامش ذکر شود پس از انجام مراحل تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.
وی ادامه داد: یک کلیه و پانکراس آن زنده یاد در بیمارستان منتصریه مشهد به مردی ۴۱ ساله و کلیه دیگر وی به مردی ۳۳ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.
مسؤول واحد هماهنگی اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قلب این مرحوم هم در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد به پسری ۱۰ ساله ساکن طبس پیوند شد.
خالقی افزود: کبد این بیمار مرگ مغزی هم در بیمارستان منتصریه به زن ۳۹ ساله ای ساکن مشهد پیوند شد و به وی زندگی دوباره بخشید.
وی ادامه داد: قرنیه های وی نیز برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست وی به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) ارسال شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar