پایگاه اطلاع رسانی پلیس/ فردی که اقدام به توزیع مقادیری قابل توجهی دلار جعلی در بازار شهرستان های "کنارک و چابهار" کرده بود با تلاش پلیس آگاهی "کنارک" دستگیر شد.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان "کنارک" با اشراف اطلاعاتی خود از ورود مقادیر قابل توجهی ارز جعلی، در شبکه معاملاتی این شهرستان و "چابهار" مطلع و شناسایی و دستگیری عامل توزیع این دلارهای تقلبی را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: کارآگاهان پلیس با تحقیقات تخصصی و جمع آوری سرنخ های موجود، در این رابطه زنی میانسال را که از تهران دلارهای جعلی را وارد شهرستان کرده و در قالب خرید زمین، طلا و غیره اقدام به توزیع آنها در بازار "چابهار و کنارک" کرده بود را شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سرانجام مأموران در اقدامی به موقع با کمک مأموران خانم شهرستان، این زن را در فرودگاه کنارک، قبل از خروج از شهرستان دستگیر کردند.
طاهری بیان کرد: در بازرسی از چمدان مسافرتی متهم بیش از  69 هزار و 500 دلار جعلی که به صورت ماهرانه ای در چمدان خود جاساز کرده بود کشف و ضبط شد.
وی با اشاره به معرفی متهمه به مراجع قضایی از شهروندان خواست نسبت به اصالت ارزهای مبادله شده در معاملات خود حساسیت بیشتری داشته و در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا با تماس 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today