ایرنا/ مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم این استان به انتشار اخبار کذب در خصوص امتحانات در برخی شبکه های اجتماعی توجه نکنند.

سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه این روزها شاهد انتشار اخبار جعلی از جمله در خصوص امتحانات حضوری و حذف بخشی از کتاب های درسی برای آزمون هستیم، اظهار کرد: ضرورت دارد دانش آموزان و اولیا تنها به کانال رسمی آموزش و پرورش مراجعه کنند.
وی به اطلاعیه آموزش و پرورش استان البرز درباره انتشار اخبار کذب در شبکه‌های اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: دانش آموزان و اولیا جدیدترین اخبار، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها را از پورتال رسمی آموزش‌و پرورش استان به نشانی www.alborz.medu.ir و تنها کانال رسمی آموزش و پرورش البرز در شبکه شاد با شناسه ی: @alborzmoallem دریافت کنید.
قاسمی بیان کرد: دانش‌آموزان پایه دوازدهم دارای دروس نهایی، می‌توانند برای دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۰ از طریق سامانه پادا(پرونده الکترونیکی دانش‌آموزان) اقدام کنند.
وی به حذفیات کتاب های درسی دوره دوم متوسطه پرداخت و اضافه کرد: بخش‌های مطالعه آزاد یا حذفیات منابع آزمون دوره‌ دوم متوسطه نظری(پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم) در شرایط قرمز کویید ۱۹ برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ مجدد منتشر شد.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس در حوزه‌ها و کانون‌های برگزاری امتحانات به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها ابلاغ شده است، یادآور شد: تعداد حوزه‌های امتحانی پایه دوازدهم نسبت به گذشته دو برابر شده است.
قاسمی تصریح کرد: در امتحانات حضوری، دانش‌آموزان با فاصله ۲ متر از یکدیگر، آن هم در فضایی مناسب و با تهویه کافی، در امتحان حاضر می‌شوند.
وی عنوان کرد: در شرایط عادی برای امتحانات پایه دوازدهم در استان ۹۰ حوزه امتحانی پیش بینی می شد که در شرایط فعلی بیش از ۱۸۰ حوزه، محل برگزاری امتحانات پایه دوازدهم در استان خواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: ۶۹ هزار و ۱۰۸ دانش‌آموز این استان در امتحانات نهایی خرداد ماه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به صورت حضوری شرکت می کنند.
قاسمی با تاکید براینکه امتحانات حضوری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار و جای نگرانی برای خانواده‌ها در این استان وجود ندارد، افزود: تمهیدات لازم از نظر رعایت پروتکل‌های برای حضور دانش آموزان در حوزه های امتحانات نهایی در این استان پیش بینی شده است.
وی یادآور شد: پایه‌های نهم و دوازدهم در ردیف پایه‌های سرنوشت‌ساز و پراهمیت در نظام آموزشی است به همین دلیل امتحانات پایان سال تحصیلی این دو پایه به‌ صورت حضوری برگزار می شود.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday