پایگاه خبری پلیس/ معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان از مجروح شدن سه نفر بر اثر تیراندازی در مراسم یزله خوانی روز عید فطر در شهر سوسنگرد خبر داد.

سرهنگ حکیم عبداللهی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان در بیان جزئیات این خبر گفت: صبح امروز در پی تیراندازی غیرمجاز در مراسم یزله خوانی عید فطر در شهر سوسنگرد، سه نفر مجروح و راهی بیمارستان شدند.
وی افزود: ماموران پلیس از همان لحظات اولیه برای بررسی موضوع در صحنه حادثه حاضر شدند و تحقیقات خود را در این ارتباط آغاز کردند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان اظهارداشت: متاسفانه با وجود تذکرات و هشدارهای مکرر صادره از سوی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا درخصوص خودداری از تجمع و دورهمی‌ها، شاهد برگزاری این مراسم بودیم که یکی از عواقب آن نیز مجروح شدن این شهروندان است.
وی بیان کرد: تحقیقات ویژه پلیس برای شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی امروز در این منطقه آغاز شده است.
سرهنگ عبداللهی تاکید کرد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
معایده یکی از سنت‌های دیرینه مردم عرب خوزستان است که براساس آن پس از اقامه نماز عید سعید فطر، جمعی از اعضای طوایف گردهم جمع شده و با لباس رسمی خود به دیدار بزرگان و شیوخ می‌روند اما امسال باتوجه به شرایط کرونا و وضعیت قرمز و نارنجی استان مسئولان به ویژه آیت الله موسوی جزایری زعیم حوزه‌های علمیه استان از سران طوایف خواست که جهت حفظ سلامت خود از دید و بازدیدهای روز عید پرهیز کنند و پس از بهبود شرایط استان این سنت دیرینه را به جای بیاورند.
طبق اعلام دبیر شورای سلامت اهواز در حال حاضر ۶۰ درصد موارد ابتلا به کرونا مربوط به نشست‌های خانوادگی و دورهمی‌ها است و زمانی که دید و بازدیدها و دورهمی‌ها نباشد، عملا زنجیره کرونا قطع می‌شود.
 
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today